Sport.pl

Dwa gole Rasiaka

Grzegorz Rasiak kontynuuje wspaniałą passę w Southmapton. W sobotnim meczu drugiej ligi angielskiej Polak zdobył dwa gole, a jego zespół pokonał Burnley na wyjeździe 3:2
Rasiak, który ma wrócić do reprezentacji Polski na październikowe mecze eliminacji mistrzostw Europy z Kazachstanem i Portugalią, wpisał się na listę strzelców w 18. i 73. minucie. Pierwszą bramkę zdobył przy stanie 1:0 do rywali, druga okazał się tą zwycięską (był remis 2:2).

To było siódme i ósme trafienie Rasiaka w tym sezonie w II lidze. Polak jest liderem klasyfikacji strzelców. Były napastnik Groclinu zdobywał gole w każdym z ostatnich trzech meczów i każdy z nich kończył się zwycięstwem Southampton. Po niezbyt udanym początku sezonu (4 remisy w pierwszych czterech meczach) powoli zespół Rasiaka pnie się w górę tabeli. Teraz zajmuje 3. miejsce i tylko punkt traci do prowadzącego Cardiff (jeden mecz mniej).

II liga6. kolejka--
BurnleySouthampton23
Crystal PalaceCoventry City10
Ipswich TownSunderland31
Leeds UnitedBirmingham City32
Leicester CityColchester United00
Luton TownWest Bromwich Albion22
Plymouth ArgyleNorwich City31
Queens Park RangersHull City20
Sheffield WednesdayDerby County12
Wolverhampton WanderersStoke City20
Preston North EndBarnsley10
lp-meczezwyc.remisyporażkigole +gole -punkty
1Cardiff City852115817
2Birmingham City9522131017
3Southampton944114916
4Preston North End944110716
5Crystal Palace9513121016
6Wolverhampton Wanderers95138616
7Burnley9423141114
8Ipswich Town9423141214
9Plymouth Argyle9342141213
10West Bromwich Albion934210813
11Coventry City94148713
12Luton Town9333131412
13Derby County9333121312
14Norwich City9324141411
15Colchester United9324121311
16Barnsley9324141911
17Sunderland9315131410
18Leeds United931571110
19Southend United82339119
20Queens Park Rangers923410139
21Leicester City9234589
22Stoke City91538108
23Sheffield Wednesday9144697
24Hull City92167137