Celtic lepszy w derbach Glasgow

W derbach Glasgow Celtic pokonał Rangers 2:0. Mistrzowie Szkocji odskoczyli w tabeli na 7 punktów od lokalnego rywala. Wydaje się, że w tym roku drużynie Żurawskiego i Boruca będzie jeszcze łatwiej o tytuł niż w ubiegłym.
Pierwszego gola dla Celticu zdobył Duńczyk Thomas Gravesen. Podwyższył w drugiej połowie rywal Żurawskiego do miejsca w składzie Kenny Miller, dla którego był to pierwszy gol w tym sezonie.

Z Polaków cały mecz zagrał tylko Artur Boruc. Żurawski wszedł dopiero na ostatnie 12 minut, gdy mecz był rozstrzygnięty - zmienił właśnie Millera.

"Żuraw" może cieszyć się ze zwycięstwa, ale indywidualnie jego pozycja w drużynie jest coraz słabsza. Obok Millera w ataku Celticu wystąpił Jan Vennegoor of Hesselink, który również rozegrał dobry mecz i jego miejsce w składzie jest niepodważalne.

Boruc nie miał zbyt wiele pracy, a w 78. minucie wyręczył go Lee Naylor, który po strzale Dado Prso wybił piłkę z linii bramkowej.

- To były najlepsze derby od kiedy jestem trenerem Celticu - powiedział po meczu Gordon Strachan. - Obie drużyny okazały się siebie godne. To fantastyczne, że Thomas i Kenny właśnie w takim meczu zdobyli swoje pierwsze bramki dla Celticu.

- Nawet po stracie drugiej bramki, miałem nadzieję, że zdołamy chociaż wyrównać - powiedział po spotkaniu Paul Le Guen, trener Rangers. - Rywale na pewno byli lepsi od nas, ale niewiele lepsi.

CELTIC 2 (1)RANGERS 0 (0)
Bramka: Gravesen (35.), Miller (74.)-
Żółta kartka: Vennegoor of HasselinkŻółte kartki: Hutton, Maritn
Boruc - Telfer, Caldwell, McManus, Naylor, Nakamura (71., Sno), Lennon, Gravesen (87., Pearson), McGeady, Vennegoor of Hesselink, Miller (78., Żurawski)McGregor - Hutton (61., Sionko), Rodriguez (82., Rae), Papac, Smith, Burke (64., Martin), Ferguson, Hemdani, Adam, Prso, Boyd
Inne wyniki: Dundee United - Motherwell 1:1; Dunfermline Athletic - St. Mirren 2:1; Hibernian - Falkirk 0:1; Kilmarnock - Inverness Caledonian Thistle 1:1; Aberdeen - Hearts 1:3