Inter pokonał Romę. Debiut Kosowskiego

W meczu na szczycie Serie A Inter Mediolan pokonał na Stadionie Olimpijskim w Rzymie AS Roma 1:0. Jedynego gola dla gości strzelił Argentyńczyk Hernan Crespo, zdobywając pierwszego gola w lidze włoskiej po powrocie z wypożyczenia do Chelsea. W Serie A zadebiutował Kamil Kosowski (Chievo Werona).
Wyniki, składy, strzelcy bramek, tabela

Twierdza Rzym została wreszcie zdobyta. Była to bowiem pierwsza porażka "Giallorossich" w Serie A na własnym stadionie od 11 grudnia 2005 roku, kiedy to ulegli Palermo 1:2. Do środy Roma nie straciła gola na Stadio Olimpico od 352 minut. Ostatniego strzelił... Inter w finale Pucharu Włoch. W środę piłkarze Roberto Manciniego dominowali przez całe spotkanie. Być może zmobilizowało ich ultimatum, jakie - według włoskiej prasy - prezydent Massiomo Moratti postawił trenerowi po słabych występach Interu w Lidze Mistrzów (przegrana 0:1 ze Sportingiem) i serie A (remis 1:1 na San Siro ze słabą Sampdorią Genua). Goście mogli wygrać wyżej, ale Zlatan Ibrahimović nie wykorzystał rzutu karnego. A w doliczonym czasie gry czerwoną kartkę zdążył jeszcze zarobić Patrick Vieira.

W derbach Sycylii Palermo rozbiło na Stadio Barbera beniaminka, Catanię 5:3 i awansowało na pozycję lidera. Sycylia "rządzi" w serie A, na drugim miejscu po wygranej 2:0 z Regginą znalazła się bowiem Messina. AC Milan pokonał 1:0 Ascoli i "wyszedł na plus". Piłkarze Carlo Ancelottiego, którzy po aferze korupcyjnej rozpoczęli sezon z minus ośmioma punktami mają na koncie jeden.

Polak Kamil Kosowski zadebiutował w Serie A. Piłkarz Chievo wszedł na boisko w 66. minucie spotkania. Jego zespół przegrywał już wtedy 0:1 z Lazio (gol z karnego Massimo Oddo). Wynik nie uległ zmianie do końca spotkania.