Małgorzata Glinka znów w kadrze!

Jedna z najlepszych polskich siatkarek znalazła się w kadrze na listopadowe mistrzostwa świata w Japonii.
To sensacja, bo jeszcze kilka dni temu Glinka, po nieporozumieniach z trenerem Andrzejem Niemczykiem, zrezygnowała z gry w reprezentacji. Obecny selekcjoner, Ireneusz Kłos, długo namawiał Polkę do powrotu. - Rozmawiałem z nią kilka razy. Powiedziała mi, że do kadry nie wróci, że chce odpocząć od tego, co wydarzyło się z trenerem Niemczykiem. Rozumiem ją. Ale powiedziałem też: "Gocha, tylko nigdy nie mów nigdy, wiesz, jak jesteś potrzebna drużynie, ja widzę cię w reprezentacji" - mówił niedawno w wywiadzie z "Gazetą" Kłos.

Dziś rano selekcjoner ogłosił kadrę na mundial. Obok Glinki do Japonii pojadą: Anna Podolec, Izabela Bełcik, Katarzyna Skorupa, Kamila Frątczak, Mariola Zenik, Paulina Maj, Agata Mróz, Aleksandra Przybysz, Marta Pluta, Katarzyna Skowrońska-Dolata, Sylwia Pycia, Joanna Mirek, Milena Rosner, Natalia Bamber, Maria Liktoras, Dorota Ściurka, Anna Barańska i Izabela Żebrowska.

Ireneusz Kłos: Czekam na Gośkę

Zdecydowałem się powołać Gośkę na mistrzostwa świata w Japonii, szczegóły uzgadniał z nią koordynator kadry i wiceprezes związku Waldemar Wspaniały. Oczywiście Gośka nie poleci z nami na kwalifikacje Grand Prix w Warnie, bo wylatujemy już 24 września, ale czekam na nią na zgrupowaniu w Kędzierzynie 5 października. To będzie ostatni etap przygotowań do mistrzostw świata, mam nadzieję, że już z Glinką.