Polsat kontratakuje

Po stracie piłkarskiej Ligi Mistrzów Polsat odebrał publicznej telewizji siatkarską Ligę Światową, pokaże mistrzostwa świata w siatkówce oraz walki o mistrzostwo świata w boksie Tomasza Adamka i Krzysztofa Włodarczyka. I Wisłę Kraków w rewanżu z Iraklisem Saloniki.
Polsat podpisał trzyletni kontrakt z Hammer Knockout Promotion, firmą promotorską stojącą za Włodarczykiem i Zeganem. Oprócz walki Włodarczyka o mistrzostwo świata wersji IBF z Steve'em Cunninghamem - 25 listopada na warszawskim Torwarze, HKP zorganizuje dla Polsatu dziewięć gal krajowych i będzie pośrednikiem przy kupnie dziesięciu zagranicznych. Wśród nich jest wieczór bokserski w Chicago, gdzie tytułu mistrza świata wersji WBC w wadze półciężkiej będzie bronił Adamek, najlepszy polski pięściarz. Jego przeciwnikiem będzie Paul Briggs, który przegrał z Polakiem na punkty w 2005 roku.

Na tej samej gali w chicagowskiej All State Arena wystąpi Maciej Zegan, zaś największą atrakcją będzie Nikołaj Wałujew, olbrzym z Rosji broniący swojego tytułu mistrza świata wagi ciężkiej federacji WBA, walcząc z Amerykaninem Monte Barrettem.

Polsat stara się też o prawo do pokazania pojedynku Pawła Nastuli w brutalnym stylu Pride, najpopularniejszym w Japonii. Mistrz olimpijski z Sydney w judo będzie bił się 21 października w Las Vegas - w pierwszej wielkiej gali Pride poza Japonią - z nieznanym jeszcze przeciwnikiem. Z trzech poprzednich pojedynków wygrał jeden. Polsat boi się, że przez pokazywanie brutalnych pojedynków narazi się na upomnienie od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Dziś Polsat poinformuje o swoim największym sukcesie w ostatnich miesiącach - zabraniu telewizji publicznej siatkarskiej Ligi Światowej. - Kupiliśmy prawa na dwa lata, później postaramy się przedłużyć umowę. Pokażemy nie tylko mecze Polaków, z jednej edycji przeprowadzimy nawet kilkadziesiąt transmisji - mówi jeden z pracowników stacji.

W środę Polsat kupił też o prawa do rewanżowego meczu Pucharu UEFA Iraklis Saloniki - Wisła Kraków.