Siedem medali polskich bokserek na Torwarze

Beata Małek zdobyła na Torwarze złoty medal mistrzostw Europy. W finałowej walce zawodniczka z Nowego Sącza w wadze do 80 kg pokonała 30:7 broniącą tytułu Rosjankę Galinę Iwanową

Dotychczasowym największym sukcesem 23-letniej Polki był brązowy medal ubiegłorocznych mistrzostw świata. W półfinale w rosyjskim Podolsku uległa właśnie Iwanowej, późniejszej triumfatorce.

W sobotnich finałach walczyły także Ewelina Pękalska (46 kg) i Karolina Michalczuk (54 kg). Obie swoje pojedynki jednak przegrały. Pękalska 10:19 z Rumunką Stelutą Dutą, a Michalska 27:35 z Norweżką Kari Jensen. Cięższa z Polek nie obroniła tytułu sprzed roku (w roku 2003 także walczyła w finale, zdobywając srebro).

Brązowe medale zdobyły Jagoda Karge (52 kg), Anna Kasprzak (60 kg), Kinga Siwa (63 kg) oraz Karolina Koszela (66 kg). W sumie w czterech startach w ME (Polek zabrakło w pierwszym turnieju, który odbył się w 2001 roku we Francji) zawodniczki trenera Leszka Piotrowskiego zdobyły 16 medali, w tym trzy złote.