Van der Sar chce grać jeszcze dwa lata

Tomasz Kuszczak jeszcze długo może czekać na stałe miejsce w bramce Manchesteru United. Pierwszy bramkarz Czerwonych Diabłów Edwin van der Sar właśnie ogłosił, że na najwyższym poziomie zamierza grać co najmniej kolejne dwa lata.
- Nie wiem, jak długo jeszcze potrwa moja kariera, ale na pewno co najmniej dwa lata. Taki jest mój cel, co będzie potem zobaczymy - stwierdził Holender, który do Manchesteru United przeszedł z Fulham w 2005 r.

Trener Alex Ferguson jest tak bardzo zadowolony z Holendra, że już zagwarantował mu przedłużenie kończącego się w czerwcu przyszłego roku kontraktu.

- W Manchesterze czuję się bardzo dobrze - mówi Van der Sar. - Wszystko układa się, jak najlepiej więc nie ma powodu, abym myślał, aby gdziekolwiek odchodzić.

Holender podjął już decyzję, że w 2008 r. na pewno zrezygnuje już z gry w kadrze po mistrzostwach Europy. Van der Sar 113 razy wystąpił dotąd w reprezentacji Pomarańczowych. - Euro 2008 będzie moim ostatnim turniejem - zapowiada bramkarz Manchesteru United, który nie chce deklarować, kiedy definitywnie rozstanie się z futbolem.

Rezerwowym bramkarzem drużyny Czerwonych Diabłów jest Tomasz Kuszczak. 24-letni Polak jeszcze nie miał okazji zadebiutować w swojej nowej drużynie w oficjalnym meczu (przyszedł z West Bromwich Albion).