Porażka młodych koszykarek

Reprezentacja Polski koszykarek od porażki z Australią 64:86 rozpoczęła udział w 5. mistrzostwach świata juniorek rozgrywanych w Brnie.
Australijki od pierwszych minut uzyskały przewagę. Polkom pod koniec pierwszej i drugiej kwarty udało się zniwelować przewagę Australijek dzięki rzutom z dystansu Agnieszki Bibrzyckiej, a potem Emilii Lamparskiej. Jednak za każdym razem rywalki przełamywały dobrą passę podopiecznych Remigiusza Kocia i odzyskiwały inicjatywę.

W trzeciej i czwartej kwarcie reprezentantki Polski próbowały ponownie - rzutami z dystansu - zmniejszyć prowadzenie

Australijek, ale tym razem młode Polki pudłowały, a w dodatku przegrywały walkę pod tablicami pomimo przewagi wzrostu.