Pierwsze zgrupowanie Górnika Łęczna

Od poniedziałku piłkarze występującego w ekstraklasie Górnika Łęczna rozpoczynają pierwsze zgrupowanie przed nowym sezonem. Odbędzie się ono w Białej Podlaskiej i potrwa do 4 lipca
Zespół po raz pierwszy pojedzie nowym klubowym autokarem Volvo, który przekazany został klubowi decyzją Rady Nadzorczej kopalni Lubelski Węgiel Bogdanka SA.

Na razie trenerzy Dariusz Kubicki, Artur Płatek i Artur Sejud będą mieli do dyspozycji następujących piłkarzy -

bramkarze: Przemysław Tytoń, Krzysztof Żukowski i Piotr Leciejewski (zgłosił się na testy) oraz Przemysław Kulig, Artur Bożyk, Toni Golem, Piotr Bronowicki, Lek Kćira, Walerij Sokolenko, Artur Andruszczak, Mariusz Pawelec, Borce Manevski, Veljko Nikitović, Sławomir Nazaruk, Grzegorz Wędzyński, Jakub Grzegorzewski, Martins Ekwueme, Zbigniew Grzybowski, Andrzej Kubica, Dawid Sołdecki, Janusz Surdykowski, Grzegorz Szymanek, Dariusz Osuch, Łukasz Stefaniuk, Krystian Michalak i Cezary Czpak. - Zupełnie nowymi twarzami są Martins Ekwueme i Cezary Czpak - mówi Andrzej Szwabe, rzecznik prasowy Górnika. - Pierwszy z nich ma 21 lat i jest pomocnikiem. Pomyślnie już przeszedł badania lekarskie i teraz będą się toczyły sprawy związane z jego zatrudnieniem w Górniku. Ostatnio grał on w Polonii Warszawa, a wcześniej był piłkarzem m.in. w krakowskiej Wiśle, choć występował tam rzadko. Łącznie w polskiej ekstraklasie rozegrał 27 spotkań. Natomiast 24-letni Cezary Czpak był zawodnikiem m.in. Radomiaka, łódzkich UKS SMS Łódź i ŁKS, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, a ostatnio III-ligowego Mazowsza Grójec. Może grać zarówno w pomocy, jak i w ataku. W tej chwili jest wolnym piłkarzem i podczas obozu będzie miał okazję udowodnić, że warto na niego postawić. Przebywający na urlopach Marcin Rogowski i Kamil Stachyra mają dojechać w trakcie zgrupowania. Ten drugi, o ile dojdzie do porozumienia Górnika z Motorem.

Natomiast stoper Vladimir Sandulović musiał wrócić do Serbii, by uzyskać długoterminową wizę wjazdową do Polski. Sprawa zawarcia umowy z piłkarzem jest w toku. Jest wielce prawdopodobne, że do Górnika dołączy także 22-letni stoper poznańskiego Lecha Dawid Topolski, który ma małe szanse na grę w zespole trenera Franciszka Smudy i wyraził zainteresowanie występami w drużynie z Łęcznej.

W sobotę, 1 lipca łęcznianie rozegrają sparing z beniaminkiem II ligi ŁKS Łomża.