Lyon chce kupić Drogbę

Nie interesuje nas Hernan Crespo. Chcemy kupić z Chelsea Didiera Drogbę! - zapowiada prezes Olympique Lyon Jean-Michel Aulas
Lyon w ostatnich pięciu latach zdominował rozgrywki we Francji i co roku dochodził do ćwierćfinałów Ligi Mistrzów. W tym sezonie Olympique odpadło z Milanem, choć jeszcze trzy minuty przed końcem był remis 1:1, który dawał Francuzom miejsce w półfinale. - Teraz musimy dojść dalej. Wzmocnień potrzebujemy szczególnie w ataku - podkreśla Aulas. Prezes Olympique jest już po pierwszych rozmowach z Drogbą. Aulas poinformował także o swoich zamiarach dyrektora Chelsea Petera Kenyona. - Sprowadzenie Didiera to nasze marzenie, choć Chelsea na pewno będzie go chciała zatrzymać - mówi Aulas.

Ile Lyon byłby w stanie zapłacić za Drogbę? - Jesteśmy gotowi iść na całość - tajemniczo odpowiada prezes. - W tym sezonie zarobiliśmy 10 mln euro i nie mamy żadnych długów.

Dwa lata temu Chelsea kupiła Drogbę z Olympique Marsylia za 37 mln euro. Napastnik Wybrzeża Kości Słoniowej w ciągu dwóch sezonów strzelił 32 bramki, ale Chelsea rozważa jego sprzedaż, podobnie jak Argentyńczyka Hernana Crespo. Mistrzowie Anglii bowiem ciągle poważnie myślą o wykupieniu z Milanu Andrija Szewczenki.