Wspaniała końcówka LeBrona

W rywalizacji Cleveland i Washington Wizards kolejny dramatyczny mecz. Bliżsi awansu są Cavs, których do zwycięstwa 121:120 po dogrywce poprowadził niezawodny LeBron James.

Środowe mecze NBA - zdjęcia, wyniki, ciekawostki

James oddał w dogrywce tylko jeden rzut z gry, ale w najważniejszym momencie spotkania. Na dziewięć dziesiątych sekundy przed końcem zdobył punkty, które dały Cavs trzecie zwycięstwo i prowadzenie w rywalizacji do czterech zwycięstw 3-2.

Mecz Cavs i Wizards to kolejny pojedynek Jamesa z Gilbertem Arenasem. Górą był w nim James, który rzucił 45 punktów, przy 44 rywala. Po raz ostatni w play off mecz, w którym dwóch zawodników przekroczyło 40 "oczek" miał miejsce w 2001 roku, kiedy tej sztuki dokonali Shaq O'Neal i Allen Iverson. Wydawało się, że bohaterem spotkania będzie Arenas - na niespełna cztery sekundy przed końcem dogrywki trafił dwa rzuty wolne, które dały Washingtonowi prowadzenie 120:119. Wtedy jednak James urwał się Antawnowi Jamisonowi i mimo asysty Arenasa, Haywooda i Ruffina oddał decydujący rzut.

Detroit w drugiej rundzie

Zwycięzca rywalizacji Cavs - Wizards zmierzy się kolejnej rundzie z Detroit Pistons, które nie dało najmniejszych szans Milwaukee Bucks. Pewnie pokonało ich 122:93 w piątym meczu pierwszej rundy play off NBA i w rywalizacji do czterech zwycięstw wygrało 4-1.

Duża w tym zasługa Richarda Hamiltona, który zdobył 40 punktów, co jest jego najwyższym wynikiem w karierze w fazie play off. - Wyszliśmy z nastawieni bardzo agresywnie - powiedział po meczu Chauncey Billups. - Zamierzaliśmy od początku bardzo mocno zaatakować i sprawdzić, czy Bucks będą w stanie dotrzymać nam pola.

Słowa rozgrywającego "Tłoków" znalazły potwierdzenie. Pierwszą kwartę Detroit wygrało 39-23. W drugiej Bucks próbowali gonić, ale zniwelowanie straty do 13 "oczek" to wszystko, na co było ich stać. Na początku trzeciej kwarty Pistons zdobyli18 punktów przy zaledwie 2 przeciwników i jasne było, że już tego wieczora rywalizacja w pierwszej rundzie play off się zakończy. Najlepszym zawodnikiem Bucks był Michael Redd, który zdobył 23 punkty, nie miał jednak wystarczającego wsparcia w kolegach.

Wyniki środowych meczów NBA:

Konferencja Wschodnia:

Detroit Pistons - Milwaukee Bucks 118:87 (Pistons wygrali rywalizacje do czterech zwycięstw 4-1)

Cleveland Cavaliers - Washington Wizards 121:120 (po dogrywce) (w rywalizacji do czterech zwycięstw Cavaliers prowadzą 3-2)