Manchester United nie wykorzystał szansy

Siedem kolejnych meczów wygrał Manchester United w Premier League. Licznik zaciął się na najsłabszym w ekstraklasie Sunderlandzie. Piątkowy mecz na Old Trafford zakończył się bezbramkowym remisem.
Protokół meczu i tabela Premier League

Drużyna Alexa Fergusona nie wykorzystała szansy, aby wywrzeć presję na prowadzącym w tabeli zespole Chelsea. Gdyby Czerwone Diabły dziś wygrały, zbliżyłyby się na cztery punkty do rywali. Remis ze zdegradowanym już Sunderlandem (tylko 12 punktów w 33 meczach) to porażka gospodarzy. Teraz Chelsea potrzebuje już tylko siedmiu punktów w ostatnich pięciu meczach, by cieszyć się z mistrzowskiego tytułu.

Jeszcze przed meczem trener Chelsea Jose Mourinho mówił: - Myślę, że Manchester United nie wygra wszystkich swoich meczów do końca sezonu i uważam, że Chelsea zostanie mistrzem. Potrzebujemy tylko dwóch zwycięstw na swoim boisku. Możemy przegrać wszystkie mecze na wyjeździe, wystarczą nam punkty zdobyte u siebie.

W piątek świetnie spisywał się w bramce gości Kelvin Davies. Gospodarze stworzyli mnóstwo sytuacji, a najlepszych nie wykorzystali Wayne Rooney i Ruud van Nistelrooy.

W sobotę Chelsea gra na wyjeździe z Boltonem.