Manchester wygrywa, Ruud strzela

Manchester United zwyciężył na Old Trafford West Ham United 1:0 i zmniejszył stratę do Chelsea Londyn do 9 punktów. Zwycięstwo zapewnił "Czerwonym Diabłom" wracający do składu Ruud van Nistelrooy.
Mecz rozpoczął się od ataków gości, szybko jednak kontrolę nad grą przejęli piłkarze Manchesteru. Na bramkę West Ham groźnie strzelali Rooney, Ronaldo i Park. Jedyna bramka meczu wpadała tuż przed przerwą. Van Nistelrooy wykorzystał podanie Parka i z bliskiej odległości pokonał Shakę Hislopa.

W drugiej połowie zdecydowanie dominowali gospodarze, jednak nie potrafili zdobyć gola. W 57. minucie po podaniu van Nistelrooya do siatki trafił Rooney, gol jednak nie został uznany z powodu spalonego. Rooney był bliski zdobycia gola na kwadrans przed zakończeniem meczu, kiedy po jego strzale piłka trafiła w poprzeczkę.