Heat rozgromili Jazz

Trwa wspaniała passa Miami Heat w rozgrywkach NBA. Koszykarze z Florydy rozgromili we wtorek Utah Jazz 121:83.

Najskuteczniejszy w ekipie gospodarzy był Dwyane Wade, który zdobył 25 punktów. 19 rzucił weteran Alonzo Mourning, a 16 James Posey. Shaquille O'Neal uzyskał 13 punktów, ale grał tylko 17 minut. Więcej nie musiał. W sumie gospodarze uzyskali wspaniały procent trafionych rzutów z gry - aż 57.

To było dwunaste zwycięstwo Miami w ostatnich trzynastu grach.

Najwięcej punktów dla Utah zdobył Matt Harpring - 20.

W innych meczach

Toronto Raptors pokonali w Filadelfii 76ers 111:97. Liderem strzelców wśród gości był Chris Bosh - 31 punktów. W grającym bez Allena Iversona zespole gospodarzy najlepiej spisał się Chris Webber - 23 punkty i 11 zbiórek. O zwycięstwie Toronto zadecydowała wspaniała skuteczność w rzutach za trzy punkty w czwartej kwarcie. Tę część gry Raptors wygrali 33:12.

Świetna postawa Antawna Jamisona (35 punktów i 16 zbiórek) dała wyjazdowe zwycięstwo Washington Wizards nad Charlotte Bobcats 119:114. To było drugie z rzędu zwycięstwo zespołu ze stolicy USA.

Jake Tsakalidis uzyskał swój rekord sezonu 19 punktów i wyrównał rekordowy wynik swojej kariery w zbiórkach (16). Dzięki tym wynikom Memphis Grizzlies pokonali na swoim parkiecie Boston Celtics 93:76.

Kolejny świetny mecz rozegrał Dirk Nowitzki (30 punktów i 13 zbiórek), a jego Dallas Mavericks pokonali u siebie Cleveland Cavaliers 91:87. 36 punktów dla pokonanych i 12 zbiórek zdobył LeBron James.

San Antonio Spurs pokonali 96:81 New Orleans/Oklahoma City Hornets 96:81. Tony Parker rzucił 20 punktów dla zwycięzców i uzyskał 11 asyst. Znakomitą skutecznością popisał się mało znany Brent Barry, który trafił wszystkie cztery rzuty za trzy punkty i wszystkie sześć z gry.

Ron Artest przyćmił Kobe Bryanta. Sacramento Kings pokonali Los Angles Lakers 114:98. Gwiazdor Królów, którzy wygrali 13. mecz z rzędu na swoim boisku, zdobył 28 punktów i nie pozwolił Bryantowi na strzeleckie popisy (najlepszy strzelec Lakers zdobył 30 punktów).