Belgia: hat-trick Żewłakowa

Marcin Żewłakow popisał się hat trickiem w spotkaniu Excelcioru Mouscron z Cercle Brugge.
Broniące się przed spadkiem z ligi Excelsior pokonał swoich sąsiadów z tabeli 6:0. Klub z Mouscron do przerwy prowadził 2:0, po golach Masurela i Dugardeina. W drugiej połowie przebudził się polski napastnik. Pierwszego gola Żewłakow zdobył w 58. minucie, a kolejnego zaledwie dwie minuty później. Ostatnią tuż przed zakończeniem meczu - w 87.minucie. Wynik spotkania ustalił w 89. minucie Fellahi.

Mouscron zajmuje 13. miejsce w tabeli ligi belgijskiej i traci do prowadzącego Anderlechtu Bruksela 24 punkty.

Tabela (mecze. zwycięstwa, remisy, porażki, punkty)

1Anderlecht26157452
2Standard Liege25155550
3Club Bruges26148450
4Zulte Waregem26145747
5Racing Genk26128644
6Ghent26125941
7Westerlo261151038
8Lokeren25108738
9Charleroi26971034
10FC Brussels26810834
11SV Roeselare26881032
12Germinal Beerschot26851329
13Excelsior Mouscron26841428
14CercleBruges26761327
15St Truiden26681226
16Beveren26731624
17La Louviere264111123
18Lierse26571422