Gole Rasiaka i 真rawskiego, pora磬a Kuszczaka

W pierwszym meczu 28. kolejki ligi angielskiej West Bromwich Albion przegra這 z Chelsea Londyn 1:2 (0:0): W barwach gospodarzy ca造 mecz rozegra Tomasz Kuszczak. W meczu II ligi angielskiej Southampton zremisowa z Coventry 1:1 (0:0). Jedynego gola dla 安i皻ych strzeli Grzegorz Rasiak. Celtic pokona Aberdeen 3:0. Trzeciego gola dla ?The Bhoys" zdoby Maciej 真rawski.
0 : 0
-
Wyniki i tabela 28. kolejki Premier League

Kuszczak by niepokonany do 51. minuty spotkania. Wtedy gola strzeli Didier Drogba. W 64 minucie czerwon kartk dosta Arjen Robben. Holender brutalnie sfaulowa Jonathana Greeninga Chwil p騧niej na boisko wszed Joe Cole. Pomocnik Chelsea by bohaterem 鈔odowego meczu Anglia - Urugwaj - strzeli gola i mia asyst. Tak瞠 w meczu z WBA wychowanek West Ham United zdoby bramk - w 74 minucie gry. Honorowego gola dla WBA strzeli na dwie minuty przed ko鎍em spotkania Nwankwo Kanu.

Maciej 真rawski ustali wynik spotkania na 3:0 dla Celtiku w 88. minucie gry. By豉 to jego 13. bramka w szkockiej ekstraklasie. 真rawski rozegra ca貫 spotkanie, podobnie jak bramkarz Artur Boruc. Pozosta貫 dwa gole dla Celticu zdobyli Bu貪ar Stilian Petrow (asystowa przy trafieniu 真rawskiego) oraz Shaun Maloney.

Celtic prowadzi w tabeli i ma obecnie 16 pkt przewagi nad Heart of Midlothian. Zesp馧 z Edynburga spotkanie 28. kolejki rozegra jednak w niedziel.

Grzegorz Rasiak strzeli gola dla FC Southampton w sobotnim meczu drugiej ligi angielskiej z Coventry City. Spotkanie zako鎍zy這 si remisem 1:1.

Rasiak, kt鏎y zdoby drugiego gola w barwach "安i皻ych", wpisa si na list strzelc闚 w 81. minucie i jego zesp馧 obj掖 prowadzenie. Dwie minuty przed zako鎍zeniem gry wyr闚na z rzutu karnego Don Hutchison.

W zespole gospodarzy, kt鏎y zajmuje obecnie 17. pozycj w tabeli, nie zagrali Kamil Kosowski oraz kontuzjowany bramkarz Bartosz Bia趾owski.

W innym meczu angielskiej drugiej ligi Queens Park Rangers zremisowa z Wolverhampton Wanderers 0:0. Ca造 mecz na 豉wce rezerwowych gospodarzy sp璠zi Marcin Ku. Tomasz Frankowski z Wolverhampton pojawi si na boisku w ostatniej minucie gry.

Tomasza Hajty z Derby County zabrak這 w sk豉dzie na mecz z Watfordem (2:2).

Czy Tomasz Kuszczak powinien by pierwszym bramkarzem reprezentacji Polski?