PŚ w kolarstwie torowym: zwycięstwo Ratajczyka

Rafał Ratajczyk wygrał w piątek w Sydney wyścig scratch zawodów Pucharu Świata w kolarstwie torowym. Polski kolarz po raz drugi w tym sezonie triumfował w PŚ - w grudniu 2005 r zwyciężył w Manchesterze w tej samej konkurencji.

Zawody na torze w Sydney kończą cykl Pucharu Świata 2005/06. W końcowej klasyfikacji konkurencji scratch Ratajczyk zajął drugie miejsce, za Rosjaninem Iwanem Kowalewem. Wyścig scratch rozgrywany jest na dystansie 60 okrążeń toru, ze startu wspólnego, a zwycięzcą zostaje zawodnik, który pierwszy przekroczy linię mety.

W pierwszym dniu rywalizacji w Sydney dobrze spisali się także inni reprezentanci Polski. Magdalena Sara, uczennica szkoły kolarskiej Frederica Magne, która mieści się w Aigle w Szwajcarii, przy siedzibie Międzynarodowej Unii Kolarskiej, zajęła szóste miejsce w sprincie. W eliminacjach tej konkurencji Polka zyskała piąty czas, a w ćwierćfinale uległa późniejszej triumfatorce, Australijce Annie Meares.

Damian Zieliński zajął siódme miejsce w keirinie, wygrywając finał B. W wyścigu indywidualnym na dochodzenie na 4000 metrów Jakub Średziński był dziewiąty, z czasem 4.36,651. Z dobrej strony pokazał się także Tomasz Schmidt, który w wyścigu na 1 km zajął szóste miejsce z rezultatem 1.04,550.

Polscy kolarze torowi, poza Magdaleną Sarą, przyjechali do Sydney z USA, gdzie trenują już od blisko dwóch miesięcy. Po pucharowych zawodach wracają do Stanów, gdzie przygotowywać się będą do kwietniowych mistrzostw świata w Bordeaux.

Wyniki - mężczyźni:

Scratch:

1. Rafał Ratajczyk (Polska)

2. Jang Sun-jae (Korea Płd.)

3. Aleksander Chatuncew (Rosja)

Klasyfikacja generalna: 1. Iwan Kowalew (Rosja) 25, 2. Rafał Ratajczyk (Polska) 24.