Szwajcar Elvir Melunovic nowym piłkarzem Górnika Zabrze?

Według naszych informacji Elvir Melunovic, szwajcarski piłkarz serbskiego pochodzenia, jest bliski podpisania kontraktu w Górniku Zabrze. Z Górnikiem trenuje ponadto były reprezentant kadry juniorów Mateusz Bukowiec.
Bardzo możliwe, że w czwartek na Roosevelta pojawią się dwaj piłkarze ze Szwajcarii. Trener Ryszard Komornicki na razie nie chce zdradzać ich nazwisk. Według naszych ustaleń jednym z nich może być Elvir Melunovic, który przed dziewięciu laty zaczynał grać w zespole FC Aarau, gdy Komornicki był tam asystentem trenera. Melunovic to doświadczony gracz szwajcarskiej ekstraklasy (tytuły mistrzowskie zdobywał m.in. w barwach Servette Geneva i Grasshopper Zurich). 27-letni pomocnik ma dwa paszporty, poza szwajcarskim także Serbii i Czarnogóry (z tego kraju pochodzi). Piłkarz ma na swoim koncie występy w reprezentacji młodzieżowej Szwajcarii, z którą w 2002 roku awansował do półfinałów mistrzostw Europy.

Jesienią Melunovic trafił do walczącego o utrzymanie zespołu FC Schaffhausen, rozegrał w tej rundzie pięć meczów w ekstraklasie.

Ponadto na treningu Górnika zameldował się wczoraj Mateusz Bukowiec, 19-letni pomocnik, który ostatnio występował w drugoligowym Piaście Gliwice. Bukowiec jest nadal zawodnikiem Zagłębia Lubin i do Zabrza mógłby zostać wypożyczony. - Na razie wziąłem udział w zajęciach, trener zdecyduje, czy będę przydatny - mówi zawodnik. - Chciałbym występować w Górniku i pomóc mu w tej trudnej sytuacji - mówi. Bukowiec ma za sobą występy w juniorskiej reprezentacji Polski, jest wychowankiem Górnika Czerwionka, w ekstraklasie zaliczył osiem meczów, wszystkie w barwach Górnika Zabrze.

Zabrzański klub nadal negocjuje z obrońcą Witoldem Wawrzyczkiem, który ma jednak inne oferty i jego gra w Górniku wciąż nie jest przesądzona. Na treningach Górnika nie ma bramkarza Michała Wróbla, który po kiepskim występie w sparingu z ŁTS-em Łabędy został na razie odesłany. Nie jest jasne, czy klub wróci do rozmów z Wisłą Kraków w sprawie jego wypożyczenia.