Maciej Scherfchen leci na Wyspy Brytyjskie

Pomocnik Lecha Poznań został po raz trzeci zaproszony na testy do Cardiff City. Tym razem skorzysta z zaproszenia i spędzi w walijskim klubie pięć dni.
W poniedziałek "Kolejorz" rozpoczyna przygotowania do rundy wiosennej. Na pierwszych zajęciach na pewno zabraknie Scherfchena, który w niedzielę wylatuje do Cardiff. Defensywny pomocnik Lecha przejdzie w tamtejszym zespole pięciodniowe testy. Cardiff City jest walijskim klubem, ale na co dzień rywalizuje w Championship League - drugiej lidze angielskiej. Po 28 meczach zespół Chrisa Colemana zajmuje dziesiąte miejsce na 24 drużyny. - Czekają mnie tam treningi i badania. Więcej szczegółów nie znam - mówi Scherfchen . - Będą sprawdzać moją przydatność do drużyny, a jeśli wszystko wypadnie dobrze, to dopiero wtedy temat będzie pchnięty dalej, to znaczy rozpoczną się rozmowy o zarobkach i kwocie transferu - dodaje. Zawodnik ma ważny kontrakt z Lechem, więc gdyby teraz miało dojść do transferu, "Kolejorz" zarobiłby na sprzedaży Scherfchena.

27-letni wychowanek Sokoła Pniewy był już zapraszany do Cardiff pod koniec ubiegłego roku, ale nie mógł jechać z powodu stłuczenia kości. - Dwa razy przysyłali mi zaproszenie, a teraz wysłali trzecie. Oby było jak w powiedzeniu, że do trzech razy sztuka - mówi poznański zawodnik. Scherfchen wpadł w oko przedstawicielom Cardiff City podczas listopadowego meczu kadr B Polski i Szkocji. - Miałem na uwadze to, że wreszcie tam pojadę, więc w czasie urlopu zimowego nie próżnowałem i przez dwa tygodnie trochę się do tych testów przygotowałem - twierdzi Scherfchen.

Lech telewizyjny

Siedem spotkań Lecha Poznań pokaże tej wiosny na żywo telewizja Canal+. Na trzy transmisje z meczów swoich piłkarzy mogą liczyć kibice Dyskobolii Grodzisk, dwie relacje zaplanowano z pojedynków Amiki Wronki. Canal+ chce transmitować wszystkie derby Wielkopolski, które zostaną rozegrane wiosną.

Mecze Lecha:

10 marcaz Zagłębiem Lubin (dom)
19 marcaz Koroną Kielce (wyjazd)
25 marcaz Amicą Wronki (d)
8 kwietniaz Wisłą Kraków (d)
12 kwietniaz Legią Warszawa (w)
22 kwietniaz Dyskobolią Grodzisk (d)
30 kwietniaz Cracovią Kraków (w)
Mecze Dyskobolii:

4 marcaz Wisłą Kraków (w)
11 marcaz Legią Warszawa (d)
22 kwietniaz Lechem Poznań (w)
Mecze Amiki:

25 marcaz Lechem Poznań (w)
29 kwietniaz Legią Warszawa (w)
Z meczów dwóch ostatnich kolejek stacja Canal+ przeprowadzi transmisje łączone. Telewizja zastrzega sobie też prawo do zmiany planu transmisji w trakcie rundy.

oprac. pele