NHL: Crosby błysnął w Montrealu

Kolejny bardzo dobry mecz zapisał we wtorek na swoje konto hokeista Pittsburgh Penguins Sidney Crosby. Młody Kanadyjczyk zdobył dwa gole dla swojego zespołu w wygranym 6:4 wyjazdowym meczu z Montreal Canadiens w lidze NHL.

Crosby zdobył w tym sezonie już 21 goli, a Montrealu grał pierwszy raz w swojej karierze. Klub z Montrealu zajmuje specjalne miejsce w sercu zawodnika, gdyż w tym zespole swoich sił próbował jego ojciec. Troy Crosby został wybrany przez Canadiens w drafcie w 1984 roku. Niestety nie zagrał w składzie tego zespołu nawet jednego meczu. Troy nie grał, ale na mecz zabrał swojego syna, który pokochał hokej całym sercem i okazał się talentem czystej wody.

- Mam wrażenie, że to działo się wczoraj. Byłem w miejscu, z którego pierwszy raz oglądałem Canadiens - powiedział Crosby, którego z trybun oglądało 30 członków jego rodziny. - Występ przywołuje wspomnienia, ale dzisiaj miało miejsce wydarzenie, które pamiętał będę na zawsze - dodał.

Penguins zdobyli tymczasem punkty już w piątym spotkaniu z rzędu.

W Detroit Red Wings przegrali w Minnesota Wild 2:4. Gole dla gości zdobyli Brian Rolston, Andrei Zyuzin, Filip Kuba i Alexandre Daigle. Dobrze zagrał też bramkarz Dwyane Roloson, który obronił 43 strzały. Kiepsko zagrał natomiast stojący w drugiej bramce Chris Osgood, który obronił tylko 19 strzałów.

Tylko jedną bramkę zobaczyli kibice w Nowym Jorku, gdzie Rangers podejmowali mistrzów Tampa Bay Lightning. Zwycięskiego gola dla gości zdobył w czwartej minucie dogrywki Vaclav Prospal.,

Wyniki wtorkowych meczów zawodowej ligi hokeja na lodzie NHL:

New York Rangers - Tampa Bay Lightning 0:1 (pod dogrywce)

PACIFIC DIVISION

W tabelach kolejno: zwycięstwa, porażki, porażki po dogrywce lub karnych za jeden punkt, bramki i punkty.