NBA: porażka Hornets, Lampe bez punktów

Drużyna Macieja Lampego - New Orleans/Oklahoma City Hornets - doznała w czwartek szesnastej porażki w obecnym sezonie koszykarskiej ligi NBA, przegrywając w San Antonio z broniącym tytułu mistrzowskiego zespołem Spurs 84:111.

20-letni Polak przebywał na parkiecie niespełna dziewięć i pół minuty. W tym czasie oddał trzy rzuty, ale wszystkie były niecelne. Poza tym zanotował po dwie zbiórki i asysty oraz raz sfaulował rywala.

Najskuteczniejszym graczem "Szerszeni" był David West, który zdobył 18 pkt. Tyle samo uzyskał najlepszy strzelec gospodarzy - Michael Finley.

Hornets w 28 spotkaniach odnieśli 12 zwycięstw i doznali 16 porażek. Zajmują obecnie czwarte od końca miejsce w tabeli Konferencji Zachodniej. Natomiast "Ostrogi" - 23 wygrane i siedem porażek - mają najlepszy bilans na Zachodzie, a w lidze ustępują tylko Detroit Pistons.

Wysoką dyspozycję potwierdzili w czwartek koszykarze Detroit Pistons. Rozgrzane "Tłoki" pokonały Miami Heat 106-101 w hali Auburn Hills.

Najwięcej punktów dla Pistons rzucił Chauncey Billups (30). Skuteczny był też Richard Hamilton, który dorzucił 25 oczek i dziewięć asyst.

Bardzo dobrze zagrali też Rasheed Wallace (21 punktów), Tayshaun

Prince (13) i Ben Wallace, który w sumie zebrał pod koszem 14 piłek.

Pistons imponują doskonałą serią. Wygrali już 9 mecz z rzedu i mają bilans 24-3.

"Żary" doznały trzeciej porażki w dziesięciu rozegranych ostatnio meczach.

Najskuteczniejszy Dwyane Wade rzucił 33 punkty, zaliczył 9 asyst i sześć zbiórek. Shaquille O'Neal rzucił 26 punktów.

Mecz była bardzo wyrównany. "Tłoki" w połowie spotkania prowadziły zaledwie jednym punktem, a dwie minuty przed końcem na tablicy świetlnej widniał wynik 99:99, jednak doskonała gra Billupsa i Wallace'a dała Heat zwycięstwo.