USA i Arabia Saudyjska rywalami Polaków

Z USA (8. miejsce w rankingu FIFA) i Arabią Saudyjską (33. miejsce) zmierzy się w marcu reprezentacja Polski. Oba zespoły to finaliści mundialu 2006. Spotkanie Polska - USA odbędzie się 1 marca o godzinie 20:00 w Kaiserslautern na Fritz Walter Stadion.
- Być może oprócz oficjalnego meczu międzypaństwowego, dzień wcześniej - 28 lutego zawodnicy z bezpośredniego zaplecza pierwszego zespołu zagrają z jedną z niemieckich drużyn klubowych. Trener Janas mógłby dzięki temu sprawdzić formę większego grona piłkarzy. Czasu do Mundialu będzie coraz mniej i taki test mógłby okazać się bardzo pożyteczny - powiedział prezes PZPN Michał Listkiewicz.

29 marca reprezentacja Polski zagra w Rijadzie z Arabią Saudyjską.

Kolejne spotkania reprezentacja rozegra pod koniec maja i na początku czerwca tuż przed rozpoczęciem mundialu. PZPN prowadzi rozmowy z potencjalnymi rywalami. Ostatni przed wyjazdem polskiej ekipy do Niemiec mecz towarzyski odbędzie się prawdopodobnie w Szczecinie.

Z reprezentacją USA Polska grała do tej pory czternaście razy. Ostatnie dwa mecze odbyły się w 2004 roku. 31 marca w Płocku, Polska przegrała 0:1. Drugie spotkanie odbyło się 11 lipca na stadionie Soldier Field w Chicago i zakończyło się remisem 1:1. Bramkę dla "biało-czerwonych" strzelił Piotr Włodarczyk.

Z Arabią Saudyjską Polacy zagrają po raz trzeci. Poprzednie spotkania odbyły się w 1994 roku, gdy trenerem kadry był Henryk Apostel. 13 kwietnia w Cannes Polska wygrała 1:0, po golu Tomasza Wieszczyckiego. 10 grudnia w Rijadzie biało-czerwoni pokonali gospodarzy 2:1. Bramki strzelili Henryk Bałuszyński i Tomasz Rząsa.