NBA. Wygrana Raptors w ostatnich sekundach

Rzut za trzy punkty Morrisa Petersona osiem sekund przed końcową syreną dał koszykarzom z Toronto wyjazdowe zwycięstwo nad Orlando Magic 92:90. Była to dopiero piąta wygrana Raptors w tym sezonie.
0
Peterson w całym spotkaniu zdobył 19 pkt. i mimo iż gracze z Toronto mają mizerny stosunek meczów 5-20, to na wyjazdach radzą sobie nieźle. Poniedziałkowa wygrana była ich czwartą w sezonie. Petersona dzielnie wspierał młody Chris Bosh, który także rzucił 19 pkt. i miał 12 zbiórek. - Jeśli w tej lidze rywale pozwalają ci rzucać, musisz to wykorzystać. My tak właśnie zrobiliśmy i popatrzcie - wygraliśmy - powiedział entuzjastycznie po meczu Peterson. Dal rywali najwięcej punktów zdobyli: Steve Francis - 20 i Jameer Nelson - 14. Dla podopiecznych Briana Hilla była to już 7 przegrana w ostatnich 9 spotkaniach.

W Memphis Chauncey Billups rzucił 30 pkt. i miał 9 asyst, a jego Detroit Pistons dopiero po dwóch dogrywkach wygrali z Grizzlies 106:104. 24 "oczka" dodał Tayshaun Prince i "Tłoki" mogli się cieszyć 19 zwycięstwem w sezonie (przy 3 porażkach), co jak na razie jest najlepszym osiągnięciem w NBA. W ekipie pokonanych na słowa uznania zasłużył Hiszpan Paul Gasol, który zdobył 32 punkty i miał 13 zbiórek.

Na Wschodnim Wybrzeżu z wygranej cieszyli się gracze Boston Celtics, którzy pokonali 109:98 Golden State Warriors. Najwiecej punktów dla "Celtów" uzyskali: Ricky Davis - 21 i Paul Pierce 19. Najlepszy u gości był Troy Murphy (27 pkt. i 12 zbiórek).

Słoweniec Primoz Brezec (26 pkt.) był bohaterem Charlotte Bobcats, którzy pokonali po dogrywce Sacramento Kings 106:103. 12 "oczek" dodał Emeka Okafor, ale w trzeciej kwarcie musiał opuścic parkiet z powodu kontuzji kostki. W szeregach "Królów" wyróżnili się: Shareef Abdur-Rahim - 32 pkt. i Mike Bibby - 23.

111:101 Seattle Supersonics odprawili Washington Wizards, a ich liderami byli Rashard Lewis - 30 pkt. i Ray Allen - 24. U gości nie zwiódł tylko Gilbert Arenas, który uzyskał 30 pkt., 8 asyst i 7 zbiórek.