Polacy w ligach europejskich

Euzebiusz Smolarek zagrał 90 minut meczu Borussi Dortmund Bayernem Monachium (1:2). W pierwszym składzie W.B. A. zagrał Tomasz Kuszczak Polak puścił jedną bramkę w meczu z Portsmouth (0:1). Do składu Tottenhamu wrócił Grzegorz Rasiak. Gola dla Elche zdobył Frankowski.

Smolarek nie zdołał strzelić gola Oliverowi Kahnowi na Signal Iduna Park w Dortmundzie.

Kolejna okazja nadarzy się Smolarkowi dopiero podczas mundialu - 14 czerwca na tym samym stadionie Polska zagra z Niemcami. Był to czwarty mecz z rzędu polskiego napastnika bez bramki w Bundeslidze.

Bayer Leverkusen bezbramkowo zremisował u siebie z Hannoverem 96. W składzie gospodarzy zabrakło Jacka Krzynówka, natomiast całe spotkanie rozegrał obrońca gości Dariusz Żuraw.

Całe spotkanie w barwach West Bromwich Albion bramki bronił nasz Tomasz Kuszczak. Tym razem nie zakończył spotkania z zerowym kontem. Partnerzy z bloku obronnego nie upilnowali rezerwowego Swetosława Todorowa, który z ostrego kąta strzałem prawą nogą wpakował piłkę do siatki obok bezradnego Polaka. West Bromwich Albion przegrał w Portsmouth 0:1.

W 81. minucie meczu Tottenhamu Londyn z Middlesbrough na boisko wszedł Grzegorz Rasiak. Mecz zakończył się remisem 3:3.

W angielskiej drugiej lidze (Championship) Southampton Tomasza Hajty i Kamila Kosowskiego przegrał wyjazdowe spotkanie z Norwich City 1:3 (1:1). Kosowski oglądał mecz z ławki rezerwowych. Hajto z trybun.

Bramkarz szkockiego Hibernian Zbigniew Małkowski zagrał cały mecz w wygranym 2:1 spotkaniu z Motherwell.

Tomasz Frankowski zdobył bramkę dla Elche w zakończonym remisem 1:1 meczu z Herculesem w drugiej lidze hiszpańskiej. Polak wpisał się na listę strzelców w 22. minucie. Była to ósma bramka Frankowskiego dla Elche w tym sezonie.

Tak grali (lub nie) Polacy

Artur Boruc (Celtic) - 90 minut w meczu z Inverness 1:1. Obronił karnego.

Maciej Żurawski (Celtic) - nie było go w kadrze meczowej

Tomasz Frankowski (Elche) - 90 minut i gol w meczu z Herculesem (1:1)

Grzegorz Rasiak (Tottenham) - 9 minut w meczu z Middlesbrough (3:3)

Jerzy Dudek (Liverpool) - nie grał w przegranym 0:1 finale klubowych mistrzostw świata z Sao Paulo

Marcin Żewłakow (Metz) - 27 minut w wygranym 1:0 meczu z Nice

Michał Żewłakow (Anderlecht) - 90 minut w meczu z La Louviere (0:0)

Marek Saganowski (Vitoria Guimaraes) - 90. minut i gol w meczu z Boavistą 1:1.

Paweł Abbott (Huddersfield) - 90 minut w meczu z Southend 0:0

Bartosz Tarachulski (Dunfermline) - mecz z Dundee United został odwołany z powodu zmrożonej murawy

Zbigniew Małkowski (Hibernian) - 90 minut w wygranym 2:1 meczu z Motherwell