Dominet Basket Liga: zmiany w Zgorzelcu

Mariusz Karol nie jest już szkoleniowcem Turowa, zastąpi go Wojciech Kamiński, dotychczasowy trener Polonii Warszawa. W Zgorzelcu pracę stracili także zawodnicy Rafał Bigus, Michael Ansley oraz Maris Laksa.
Zmiany to efekt słabych wyników jednego z najbogatszych klubów Dominet Basket Ligi. Turów jako jedyny zespół w Polsce pokonał w tym sezonie Prokom, ale z ostatnich sześciu spotkań wygrał tylko jedno, i to z najsłabszą w lidze Notecią Inowrocław. Teraz ma na koncie więcej porażek niż zwycięstw (5-6), a niemal wszystkie spotkania przegrał w samej końcówce (różnicą 4 pkt bądź mniejszą). Na dziś nie zakwalifikowałby się nawet do play-off (zajmuje 9. miejsce), a miał walczyć o medale. Podstawy ku temu są - olbrzymie pieniądze (większymi może się pochwalić jedynie Prokom, porównywalnymi Anwil) i skład pełen gwiazd i uznanych w Polsce koszykarzy.

Karol od dawna był na cenzurowanym, ale uprzedził ruch działaczy i w poniedziałek podał się do dymisji. Z klubem żegnają się również Rafał Bigus i Michael Ansley, którzy mieli zdominować grę pod koszami w DBL, ale głównie rozczarowywali. Pracę stracił także Łotysz Maris Laksa - on z kolei prawie w ogóle nie grał.

Nowym trenerem Turowa zostanie Wojciech Kamiński, dotychczasowy szkoleniowiec Polonii. Może odejść z Warszawy z powodu sporych zaległości finansowych klubu. W Polonii z kolei trenerem zostanie Paweł Czosnowski, dotychczasowy asystent Kamińskiego.