Dudek jednak w Benfice?

Jeśli Benfika wygra z Manchesterem United w ostatniej kolejce Ligi Mistrzów, kupi z Liverpoolu Jerzego Dudka - mówi "Gazecie" Nuno Marpems z dziennika "Record".
Jeszcze we wtorek trener Rafael Benitez nie chciał zagwarantować Dudkowi występów w pierwszym składzie, ale też nie chciał słyszeć o odejściu Polaka z Anfield Road. - Gdy jednak dzień później przeczytał, co Dudek powiedział "Gazecie", chyba zmienił zdanie - mówi angielski dziennikarz piszący o Liverpoolu, który jednak nie chce podać nazwiska.

Wypowiedzi Dudka przedrukował "Daily Mirror". Pojawiły się także w serwisie Skysports.com. Reprezentacyjny bramkarz powiedział, że nie chce zostać w Liverpoolu, bo przez siedzenie na ławce rezerwowych straci szanse wyjazdu na mundial. Narzekał też, że szkoleniowiec kazał mu czekać na kontuzję Jose Reiny.

W środę wieczorem "The Reds" grali ligowy mecz z Sunderlandem. Dudek nie został powołany, a zamiast niego na ławce rezerwowych usiadł Scott Carson. - Benitez bardzo chciał, aby Polak został, bo Carson to młody zawodnik, a Liverpool powinien mieć dwóch równorzędnych bramkarzy. Nie będzie jednak na siłę zatrzymywał zawodnika, który nie chce u niego grać. Myślę, że Benitez pozwoli odejść Dudkowi już w styczniu - twierdzi angielski dziennikarz.

Sprowadzeniem bramkarza reprezentacji Polski zainteresowana jest Benfica Lizbona. Trener Ronald Koeman powiedział we wtorek, że chce kupić albo Dudka, albo Bogdana Lobonta z Ajaksu Amsterdam. Większe szanse ma Polak.

Latem "The Reds" chcieli sprowadzić na Anfield Road Simao Sabrosę. W ostatniej chwili Benfica zażądała za prawego pomocnika reprezentacji Portugalii 20 mln euro. Liverpool był skłonny zapłacić o 2 mln euro mniej. - Wartość Dudka po kontuzji i długim pobycie na ławce rezerwowych wynosi w tej chwili mniej niż 2 mln euro, ale kluby prawdopodobnie się dogadają. Według mnie ten transfer dojdzie do skutku - mówi angielski dziennikarz.

Nuno Marpems z dziennika "Record" nie jest tego tak pewny. - Dudek ma duże szanse trafić do Lizbony, jeśli Benfika pokona w najbliższą środę Manchester United. Kontuzjowani są bowiem dwaj pierwsi bramkarze zespołu Jose Moreira i Quim. Zespół potrzebuje takiego zawodnika jak Dudek, ale w wypadku odpadnięcia z LM szanse Polaka maleją - kończy Portugalczyk.