Nie będzie hymnów przed meczami?

Będziemy myśleć o zaprzestaniu grania hymnów narodowych przed meczami - powiedział prezydent FIFA Sepp Blatter w wywiadzie dla szwajcarskiego magazynu "Schweizer Illustrierte"
Jego wypowiedź związana jest z wydarzeniami podczas meczu Turcja - Szwajcaria, w czasie których doszło do obrzucenia różnymi przedmiotami zawodników gości przez publiczność, a także do bójki z udziałem członków obu ekip. Agresywne zachowanie tureckich kibiców rozpoczęło się od gwizdów podczas odgrywania hymnu narodowego Szwajcarii. Miało to być odpowiedzią na podobne zachowanie kibiców szwajcarskich podczas pierwszego meczu w Bernie.

- Zastanawiam się także na wprowadzeniu obowiązku podziękowania drużynie przeciwnej za mecz - powiedział Blatter - Nie może być tak, że po meczu zwycięska drużyna zamiast się cieszyć, musi uciekać jak złodzieje z płyty boiska.

Rzecznik FIFA Andreas Herren zastrzegł jednak, że pomysł zaprzestania odgrywania hymnów to na razie prywatna koncepcja Blattra, a nie FIFA - Ten temat nie był omawiany na żadnym oficjalnym posiedzeniu - powiedział Herren.

Tymczasem do dymisji podał się drugi trener reprezentacji Turcji Mehmet Ozdilek, jeden z inicjatorów bójki po meczu w Istambule. FIFA w tej chwili bada całą sprawę.

Barażowy mecz Turcja - Szwajcaria zakończył się wynikiem 4:2 dla gospodarzy, jednak to goście awansowali do MŚ dzięki zwycięstwu 2:0 w pierwszym spotkaniu w Bernie.

Czy zaprzestanie odgrywania hymnów przed meczami to dobry pomysł?