Sport.pl

Nie zobaczymy losowania grup finałów MŚ 2006?

To niesłychane, ale polscy kibice mogą zostać pozbawieni możliwości obejrzenia losowania grup finałowych przyszłorocznych mistrzostw świata! Ceremonia odbędzie się 9 grudnia w centrum targowym w Lipsku - pisze Przegląd Sportowy.
Problem polega na tym, że dopóki Polsat lub TVP nie wynegocjują optymalnej ceny zakupu pakietu meczów, które od 9 czerwca do 9 lipca 2005 roku będą rozgrywane na niemieckich boiskach, nie mogą transmitować wspomnianego losowania. Koszty transmisji z finałów zależne są również od tego na jakich rywali trafią w trzech pierwszych (mamy nadzieję, że nie ostatnich) meczach grupowych wybrańcy Pawła Janasa. Na razie faworytem w tym wyścigu jest Polsat, czyli stacja, która emitowała wszystkie spotkania sprzed trzech lat z Korei Płd. i Japonii.

- Wciąż prowadzimy negocjacje w sprawie nabycia praw do transmisji turnieju finałowego w Niemczech. Możemy nie zdążyć przed losowaniem grup. Dlatego też w poniedziałek wystosowaliśmy pismo do firmy, która dysponuje prawami z pytaniem - czy możliwe byłoby wyłączenie z pakietu samego losowania i kupienie go jako osobnego produktu. Wciąż czekamy na odpowiedź - powiedział nam Marian Kmita, szef sportu w Polsacie.