Sport.pl

Nie zobaczymy losowania mundialu?

Losowanie grup MŚ odbędzie się 9 grudnia w Lipsku. Transmisję 90-minutowej gali, którą poprowadzi m.in. znana niemiecka modelka Heidi Klum, pokaże ok. 140 stacji telewizyjnych z całego świata (o 40 więcej niż na mundialu w Korei i Japonii). Czy losowanie zobaczymy w Polsce?
Na razie żadna polska stacja nie kupiła od pośrednika - niemieckiej firmy Infront Sports & Media - praw do MŚ. Polsat i TVP ciągle negocjują i odmawiają komentarzy. Jak ustaliła "Gazeta" - jeśli do 9 grudnia nie dojdzie do porozumienia, w Polsce nie będzie transmisji z losowania. Prawo do losowania sprzedawane jest w pakiecie z MŚ (nie kupisz meczów, nie możesz dostać losowania). Dlatego relacji nie przeprowadzi Eurosport, który zazwyczaj transmitował tego typu wydarzenia (np. losowania Ligi Mistrzów). - Nie można kupić samego losowania - żałuje Michał Wierzbicki z Eurosport Polska.

Może więc na satelicie? Tyle że zagraniczne stacje, które pokażą losowanie, np. niemiecka ARD czy włoska RAI, dostępne w Polsce w wielu kablówkach i na platformach cyfrowych, będą zmuszone zablokować sygnał na Polskę.

* 6 grudnia FIFA ogłosi listę rozstawionych drużyn i skład koszyków przed losowaniem