Puchar Top Teams siatkarek. Porażka Centrostalu

Po drugiej porażce w Pucharze Top Teams oddala się marzenie bydgoskich siatkarek o awansie do finałowej czwórki. W czwartek Centrostal/Focus Park po pięciosetowej walce uległ rumuńskiej Stiincie Bacau.
To nie był dobry mecz bydgoszczanek. W zespole Piotra Makowskiego było zbyt wiele słabych punktów, żeby pokonać rywalki. Już na początku pierwszego seta szkoleniowiec Centrostalu/Focus Park musiał zrezygnować z Aleksandry Liniarskiej, która na środku siatki nie radziła sobie, szczególnie w bloku. W drugim secie, kiedy Stiinta prowadziła 4:0 Makowski posadził na ławce rozgrywającą Magdalenę Godos. To m.in. w wyniku jej niedokładnej gry bydgoskie atakujące zbyt często, zamiast silnie uderzać, musiały "głaskać" piłkę, przebijając ją na stronę przeciwnika i stwarzając mu okazję do kontrataków. Agnieszka Śrutowska też jednak zawodziła i już w tej samej partii Godos wróciła na boisko. Mało skuteczne były bydgoskie skrzydłowe: Karolina Ciaszkiewicz i Ewa Kowalkowska (zmieniona z niezłym skutkiem przez Alicję Szajek).

Rumunkom do wygrania dwóch pierwszych setów wystarczyła szybka gra rozgrywającej Wiktorii Poleszczuk. Zawodniczki Stiinty co rusz miały przed sobą tylko pojedynczy blok Centrostalu/Focus Park i korzystały skwapliwie z takich okazji.

Ambitne bydgoszczanki z wielkim trudem i przy odrobinie szczęścia wygrały jednak trzeciego seta (w ostatniej akcji Joanna Kuligowska przebijała piłkę na stronę Stiinty, a ta potoczyła się po taśmie i zaskoczyła Adrianę Mitrović).

Tie break przebiegał pod kontrolą zawodniczek z Bacau, które prowadziły 5:2, a potem nawet 12:8. Trzy kolejne akcje wygrały jednak bydgoszczanki. Przy stanie 11:13 Szajek zaatakowała, a piłka odbiła się od taśmy i spadła w aut. Trener Makowski ostro protestował, bo według niego otarła się ona jeszcze o ramię jednej z Rumunek. Czeski sędzia był innego zdania i za chwilę najskuteczniejsza w Stiincie Liliana Truta zdobyła ostatni punkt w meczu.

CENTROSTAL/FOCUS PARK - STIINTA BACAU 2:3

Sety: 25:27, 19:25, 28:26, 25:18, 12:15

Centrostal/Focus Park: Studzienna, Ciaszkiewicz, Kowalkowska, Liniarska, Godos, Kuligowska, Wysocka (libero) oraz Mróz, Śrutowska, Szajek

Stiinta: Poliszczuk, Maletić, Bosković, Mitrović, Hatinova, Truta, Tolisteanu (libero) oraz Anghel

Inny wynik: Volero Zurych - Euphony Tongeren 3:0 (16, 18, 17)

1. Volero246:0
2. Euphony233:3
3. Stiinta233:5