Wtorek w Lidze Mistrzów: Betis utarł nosa Mourinho

Pierwszy raz w tym sezonie Chelsea przegrała mecz po 90 minutach gry. Londyński zespół uległ 0:1 Betisowi w Sewilli. Awans do fazy pucharowej zapewniły sobie już Olympique Lyon i Real Madryt. Jerzy Dudek wrócił na ławkę rezerwowych Liverpoolu.
0 : 0
-
Mecze Ligi Mistrzów na żywo

Betis od czasu klęski na Stamford Bridge przed dwoma tygodniami (0:4) nie wygrał ani razu, a w czterech kolejnych meczach strzelił tylko dwa gole tracąc aż 14. W Primera Division zajmuje dopiero 17. miejsce. - Nie ma lepszej okazji na odbicie się od dna, niż zwycięstwo nad Chelsea - mówił jednak przed meczem trener Lorenzo Serra Ferrer. - Dlaczego mielibyśmy nie wygrać - optymistycznie zakładał.

Udało się. Jedynego gola w 28. minucie strzelił Dani, który trzy minuty wcześniej zmienił kontuzjowanego Ricardo Oliveirę. Gospodarze mieli jednak dużo szczęścia - w 70. minucie Chelsea była bardzo blisko wyrównania, ale strzał Michaela Essiena odbił się od obu słupków i wyszedł w pole.

W ciągu ostatnich kilkunastu dni mit o zawsze zwycięskiej Chelsea został zatem poważnie naruszony. Najpierw londyńczycy zremisowali w lidze 1:1 z Evertonem, potem, po rzutach karnych przegrali z Charlton Athletic i odpadli z Pucharu Ligi Angielskiej.

Największe emocje były jednak w Bratysławie, gdzie Artmedia ambitnie walczyła z Glasgow Rangers. Mistrzowie Słowacji dwukrotnie się podnosili - najpierw po golu Dado Prso w 3. minucie, potem po trafieniu Stevena Thompsona tuż przed przerwą. W końcówce i Artmedia, i Rangersi mogli strzelić zwycięskiego gola. Nie udało się, ale oba zespoły nadal mają realne szanse na awans do fazy pucharowej.

Podobnie jest w grupie E, ale tam poza premiowanymi miejscami znajduje się faworyt i finalista poprzedniej edycji AC Milan. Rossoneri przegrali 0:1 w Eindhoven i wobec zwycięstwa Schalke z Fenerbahce spadli na trzecie miejsce.

Wiadomo już, że z grupy F awansują Olympique i Real. Mistrzowie Francji przegrywali na wyjeździe z Olympiakosem już w 3. minucie po strzale Nigeryjczyka Haruny Babangidy. Wyrównał niezawodny Juninho, a trzy kolejne bramki padły w ciągu 13 następnych minut gry. Real już przed przerwą prowadził 2:0 - najpierw samobójczego gola strzelił Mikael Dorsin (próbował wybić dośrodkowanie Robinho), potem trafił Guti.

Michał Żewłakow grał przez 90 minut w przegranym 0:3 wyjazdowym meczu Anderlechtu Bruksela z Liverpoolem. W zespole gospodarzy zabrakło Jerzego Dudka, który jednak zasiadł na ławce rezerwowych.

4. kolejka Ligi Mistrzów:

W tabelach kolejno: mecze, zwycięstwa, porażki, remisy, bramki, punkty.

Wtorek, 1 listopada:

Grupa E

PSV - Milan 1:0 (1:0): Farfan (11.)

Schalke - Fenerbahce 2:0 (1:0): Kuranyi (32.), Sand (90.+1)

1. PSV472-3
2. Schalke457-6
3. Milan455-5
4. Fenerbahce447-8

Grupa F

Olympiakos - Lyon 1:4 (1:2): Babangida (3.) - Juninho (41.), Carew (44., 57.), Diarra (55.)

Rosenborg - Real 0:2 (0:2): Dorsin (26. samobójcza), Guti (41.)

1. Lyon41210-2
2. Real498-5
3. Rosenborg434-8
4. Olympiakos404-11

Grupa G

Liverpool - Anderlecht 3:0 (1:0): Morientes (34.), Garcia (61.), Cisse (89.)

Betis - Chelsea 1:0 (1:0): Dani (28.)

1. Liverpool4106-1
2. Chelsea475-1
3. Betis463-6
4. Anderlecht400-6

Grupa H

Artmedia - Glasgow Rangers 2:2 (1:2): Borbely (7.), Kozak (59.) - Prso (3.), Thompson (44.)

Inter - Porto 2:1 (0:1): Cruz (75. karny, 82.) - Almeida (16.)