Puchar Polski: hat-trick Salamiego. Awans Legii

Puchar Polski (archiwum) - rewanże 1/16 finału
Zagłębie Lubin
0
Wierna Małogoszcz
0
W środowym rewanżowym meczu 1/16 finału Pucharu Polski Korona Kielce wygrała z Mazowszem Płock 3:0 (3:0). W meczu z Górnikiem Zabrze klasycznym hat-trickiem popisał się napastnik Radomiaka Radom, Abel Salami. W kolejnej rundzie zagra Legia Warszawa, która pokonała na Łazienkowskiej KSZO 2:0.
W pierwszym meczu podopieczni trenera Ryszarda Wieczorka także wygrali 3:0 i pewnie awansowali do 1/8 finału. Wysoką formę potwierdził lider ligowych strzelców, Grzegorz Piechna. Popularny "Kiełbasa" pojawił się na boisku w 70. minucie, a 12 minut później ustalił wynik spotkania.

W drugim środowym meczu Radomiak nieoczekiwanie wysoko (3:0) pokonał Górnika Zabrze. Klasycznym hat-trickiem popisał się napastnik gospodarzy - Nigeryjczyk Abel Salami.

Pewny awans wywalczył mistrz Polski, Wisła Kraków. Podopieczni duetu trenerskiego Tomasz Kulawik - Kazimierz Moskal pokonali Tłoki 3:0.

Legia wygrała z KSZO Ostrowiec Świętkorzyski a gole zdobyli Dawid Janczyk (72) i Piotr Włodarczyk (79).

Czy Paweł Janas powinien powołać Grzegorza Piechnę do kadry?