Polonia wygrała z Dolcanem

Piłkarze Polonii przyzwyczaili już swoich kibiców, że wygrywać potrafią tylko w meczach bez stawki. Tym razem w eksperymentalnym składzie pokonali Dolcan Ząbki 3:0
Najważniejszy w tym meczu nie był wynik - zupełnie nieistotny w kontekście sobotniego spotkania z Groclinem Grodzisk Wlkp. - ale nowe rozwiązania taktyczne. W obronie obok siebie zagrali Sławomir Jarczyk i Kelvin Igwe. To istotna zmiana. Jarczyk wrócił do pierwszego składu po meczu z Wisłą Kraków, w którym m.in. jego błąd zadecydował o utracie gola. Inny obrońca Wojciech Szymanek przez pewien czas ma odpocząć od ligi.

Zupełnie przemeblowana została druga linia. Na prawej pomocy wystąpił Damian Seweryn, a na lewej Adam Cichoń. Seweryn jeszcze nie grał w pierwszym składzie Polonii. Ma szansę zastąpić na tej pozycji "niezniszczalnego" Igora Gołaszewskiego. Cichoń został odsunięty od pierwszej jedenastki po nieudanym początku sezonu. Ale przez ten czas okazało się, że niewielu w zespole jest lepszych od niego po tej stronie boiska. Grę Polonii w Ząbkach prowadzili Dariusz Dźwigała i Krzysztof Markowski. Ten drugi stracił zaufanie trenerów po kilku błędach popełnionych w pierwszych spotkaniach. Przesunięty do rezerw podobno się odbudował. Jest niemal pewniakiem do pierwszego składu na mecz z Groclinem.

Również atak - Jacek Kosmalski i Rodrigo - był zestawiony inaczej niż w poprzednich spotkaniach. Kosmalski był skrzydłowym, ofensywnym pomocnikiem, a do napadu był przesuwany wtedy, kiedy zespołowi już nie szło. Mimo to najskuteczniejszy piłkarz "Czarnych Koszul" w poprzednim sezonie w tym nie strzelił jeszcze gola. Rodrigo już się wyleczył, zaliczył 90 minut w rezerwach i teraz w Ząbkach. Być może w ataku będzie z niego większy pożytek niż w pomocy. Ale nie wiadomo, czy mimo wszystko trener Dariusz Kubicki znów nie postawi w Grodzisku na Króla, licząc na to, że ten się w końcu przełamie.

Szkoleniowiec Polonii nie komentował zmian w składzie na sparing z Dolcanem. - Trzeba wziąć pod uwagę, że przeciwnik był nie najwyższej klasy. Chciałem jednak zobaczyć, w jakiej dyspozycji są zawodnicy. Lepiej to widać w starciu z przeciwnikiem - powiedział Kubicki.

DOLCAN ZĄBKI - POLONIA WARSZAWA 0:3. Bramki dla Polonii: Kosmalski, Swisher, Gołaszewski. Skład Polonii: Sławik (41. Kieszek) - Moryc, Jarczyk, Igwe, Swisher - Seweryn (51. Gołaszewski), Dźwigała (41. Biernacki), Markowski (51. Łukasiewicz), Cichoń - Kosmalski (51. Arifović), Rodrigo.

Grano 2 x 40 minut.Przetarg nierozstrzygnięty

Nierozstrzygnięty został przetarg na modernizację trybuny głównej stadionu Polonii, co miało nastąpić w tym tygodniu. Dokumentacja jest tak obszerna, że wymaga jeszcze kilku dni na jej przeanalizowanie przez komisję. Do przetargu stanęło pięć firm i konsorcjów z Polski i zagranicy.