Puchar UEFA. Grało trzech Polaków

Ruszyły grupowe rozgrywki Pucharu UEFA. W ośmiu grupach rywalizuje 40 zespołów, ale tylko cztery z nich mają w składzie Polaków. W czwartkowych meczach po 90 minut zagrali Mariusz Lewandowski (Szachtar Donieck), Marcin Mięciel (PAOK Saloniki) i Marek Saganowski (Vitoria Guimaraes).
0 : 0
-
Lewandowski i Mięciel stanęli naprzeciw siebie w Doniecku. Szachtar wygrał z PAOK 1:0, a Lewandowski w 12. minucie dostał żółtą kartkę.

Vitoria przegrała 1:2 na wyjeździe z Zenitem St. Petersburg, choć w końcówce strzeliła wyrównującą bramkę. Sędzia uznał jednak, że jeden z zawodników gości był na spalonym i anulował bramkę. Saganowski miał jedną okazję do zdobycia gola, ale minimalnie chybił.

Triumfator poprzedniej edycji CSKA Moskwa przegrał u siebie z Olympique Marsylia 1:2. Tuż po przerwie bramkarz gości Fabien Barthez obronił rzut karny wykonywany przed Siergieja Ignaszewicza.

Każdy z zespołów rozegra po cztery mecze (dwa u siebie i dwa na wyjeździe). Trzy najlepsze drużyny z każdej grupy i zespoły z trzecich miejsc z grup Ligi Mistrzów, zagrają w fazie pucharowej.

Grupa A

Viking Stavanger - AS Monaco 1:0 (1:0): Nhelko (18.)

CSKA Sofia - Hamburger SV 0:1 (0:0): Van der Vaart (57.)

pauzowała Slavia Praga

Grupa B

Maccabi Petah Tikva - US Palermo 1:2 (0:1): Omer Golan (45.) - Franco Brienza (11.), Christian Terlizzi (77.).

Lokomotiw Moskwa - Espanyol Barceolona 0:1 (0:0): Raul Tamudo (54).

pauzowało Broendby Kopenhaga

Grupa C

Halmstad BK - Hertha Berlin 0:1 (0:0): Dusan Djuric (67. samob.)

Steaua Bukareszt - RC Lens 4:0 (3:0): Iacob (14.), Goian (17.), Dica (44., 62.)

pauzowała Sampdoria Genua

Grupa D

Dnipro Dnipropietrowsk - AZ Alkmaar 1:2 (0:1):Matiuchin (69.) - Arweładze (13.), Sektioui (53.)

Grasshoppers Zurych - FC Middlesbrough 0:1 (0:1): Hasselbaink (10.).

pauzował Litex Łowecz

Grupa E

FC Basel - Racing Strassburg 0:2 (0:2): Diané (15.), Boka (25.)

Tromsoe IL - AS Roma 1:2 (1:1): Aarst (41.) - Kuffour (35.), Cufre (84.)

pauzowała Crvena Zvezda Belgrad

Grupa F

CSKA Moskwa - Olympique Marsylia 1:2 (0:2): Vagner Love (80.) - Lamouchi (23.), Niang (38.). W 50. min Fabien Barthez (OM) obronił rzut karny. Strzelał Siergiej Ignaszewicz.

Dinamo Bukareszt - SC Heerenveen 0:0.

pauzował Lewski Sofia

Grupa G

Szachtar Donieck - PAOK Saloniki 1:0 (0:0): Brandao (68., karny)

Rennes - VfB Stuttgart 0:2 (0:0):Tomasson (88.), Ljuboja (90., karny)

pauzował Rapid Bukareszt

Grupa E

Zenit St. Petersburg - Vitoria Guimaraes 2:1 (2:0): Spiwak (39., karny), Arszawin (54.) - Neca (59.).

Besiktas Stambuł - Bolton Wanderers 1:1 (0:1):