Liga Mistrzów: Bayern wygrał z Juve 2:1

Liga Mistrzów znów gra. Największym wydarzeniem wtorkowego wieczoru był mecz Bayern Monachium - Juventus Turyn.
0 : 0
-
We wtorek odbyły się mecze trzeciej kolejki Ligi Mistrzów. W najciekawszym spotkaniu Bayern - Juventus wygrali gospodarze 2:1. W 25 minucie fantastyczną okazję do zdobycia gola mieli piłkarze Bayernu. Po rzucie wolnym Makaaya doszło do wielkiego zamieszania pod bramką Juve - gol jednak nie padł. W 30 minucie zmiana w Bayernie - Schweinsteiger zmienia Lizarazu. Dwie minuty później po błędzie Abbiatiego gola strzela Sebastian Deisler. W 38 minucie drugą bramkę zdobył Demichelis. W pierwszej połowie Juventus był bezradny. W 46 minucie na boisku pojawił się Alessandro Del Piero. To 100 mecz słynnego Włocha w europejskich pucharach. W poprzednich 99 spotkaniach Del Piero zdobył 41 goli. W drugiej połowie ciągle nie miłosiernie pudłował Roy Maakay. W 90 minucie kontaktowego gola zdobył Zlatan Ibrahimovic. Na wyrównanie zabrakło Włochom czasu.

W pozostałych meczach worek z golami rozwiązał się dopiero w drugiej połowie. W pierwszej strzelano tylko na stadionach w Amsterdamie i Pradze. Na Old Trafford Manchester United grał z Lille. Od 63 minuty "Czerwone diabły" musiały sobie radzić w dziesiątkę - czerwoną kartę zobaczył Paul Scholes. W Pradze Arsenal łatwo wygrał 2:0 ze Spartą. Strzelec dwóch goli Thierry Henry poprawił rekord Arsenalu w liczbie strzelonych bramek. Francuski napastnik strzelił 185 i 186 gola w barwach "Kanonierów". Poprzednim rekordzistą był Ian Wright.

W barwach Rapidu Wiedeń cały mecz rozegrał Marcin Adamski. Grający w Panathinaikosie Ateny Emanuel Olisadebe cały mecz z Barceloną oglądał z ławki rezerwowych.

Grupa A:

BAYERN MONACHIUM - JUVENTUS TURYN 2:1 (2:0): Deisler (32.), Demichelis (38.) - Ibrahimovic (90.)

RAPID WIEDEŃ - FC BRUGGE 0:1 (0:0): Balaban (75.)

1. Bayern Monachium33004-19
2. Juventus Turyn32016-36
3. FC Brugge31022-33
4. Rapid Wiedeń30030-50

Grupa B:

AJAX AMSTERDAM - FC THUN 2:0 (1:0): Anastasiou (36., 55.)

SPARTA PRAGA - ARSENAL LONDYN 0:2 (0:1): Henry (21., 74.)

1. Arsenal Londyn33006-29
2. Ajax Amsterdam31114-34
3. FC Thun31022-43
4. Sparta Praga30121-41

Grupa C:

PANATHINAIKOS ATENY - FC BARCELONA 0:0

UDINESE - WERDER BREMA 1:1 (0:0): DiNatale (86.) - Felipe (64. samobójczy)

1. FC Barcelona32106-17
2. Udinese31115-54
3. Panathinaikos Ateny31112-44
4. Werder Brema30122-51

Grupa D:

MANCHESTER UNITED - OSC LILLE 0:0

FC VILLARREAL - BENFICA LIZBONA 1:1 (0:0): Riquelme (73.karny) - Fernandes (77.)