Anglia - Polska okiem statystyka

Dużo walki, mało gry - taki obraz reprezentacji Polski wyłania się ze statystyk meczu z Anglią. Kibice zastanawiają się czemu trener Janas trzymał na boisku Grzegorza Rasiaka. Statystyki tylko potwierdzają jego słabą postawę
Rasiak powietrzny

W meczu z Anglią znów próbowaliśmy wykorzystać nasz potencjał do walki w powietrzu. Kamery kilka razy pokazywały Grzegorza Rasiaka, który pokazywał kolegom, żeby grali do góry. Nic z tego jednak nie wynikało, choć w pierwszej połowie kilka główek Rasiakowi udało się wygrać. Łącznie wygrał ich 6, ale przegrał 10. Jednak ogólnie walczący z nim na zmianę Rio Ferdinand (7 wygranych, 2 przegrane) i John Terry (5 wygranych, 3 przegrane) byli dużo lepsi.

Rasiak stratny

Obserwowaliśmy też grę naszych dwóch defensywnych pomocników, którzy byli też odpowiedzialni za rozgrywanie. Zupełnie niespodziewanie w drugiej połowie bardzo dużo celnych podań do przodu miał Mariusz Lewandowski (9, w całym meczu 13). Zawodnik Szachtara Donieck dodatkowo miał cztery celne podania w tył i zaledwie cztery straty. Radosław Sobolewski też tylko cztery razy stracił piłkę, miał sześć celnych podań do przodu i dwa do tyłu. Piłki w polskim zespole tracili głównie Kamil Kosowski i Grzegorz Rasiak, który miał aż 16 strat.

Rasiak do przodu

Pierwsze celne podanie do przodu Rasiaka w tym meczu zakończyło się golem. To właśnie nasz napastnik rozpoczął akcję, którą zakończyli Kamil Kosowski i Tomasz Frankowski. Łącznie tych podań do przodu Rasiak miał w całym meczu tylko cztery.

Połowy różne

Opiniom o lepszej drugiej połowie Polaków zaprzecza statystyka. Mieliśmy w tej części nie tylko mniej goli, ale także mniej strzałów (3 z 7 ogółem) i więcej fauli (11 z 20). Anglicy grający ostro i zdecydowanie, ale przecież także dużo lepsi technicznie, mieli w całym meczu tylko 11 fauli, a i tak statystykę popsuli sobie dopiero w ostatnich 12 minutach, kiedy zanotowali cztery faule.

Polscy napastnicynazwiskoRasiakŻurawskiFrankowski
podania do przodu466
podania do tyłu212
straty1646
wygrane główki600
przegrane główki1000