Koszykówka Wisła drugie na turnieju w Stambule

Koszykarki ?Białej Gwiazdy? w silnie obsadzonym turnieju w Stambule uległy tylko Fenerbahce 61:81. Gdyby krakowianki na II kwartę rozgrywanego wczoraj spotkania zabrały skuteczność, spokojnie wygrałyby mecz z gospodyniami.

Spotkanie z Turczynkami było bardzo wyrównane. Wiślaczki zaczęły odważnie, jednak pierwszą część przegrały trzema punktami. O porażce w spotkaniu zadecydowało ostatnie pięć minut drugiej kwarty, kiedy krakowianki miały bardzo niską skuteczność rzutową. Pudłowały w najprostszych sytuacjach. Koszykarki Fenerbahce takich błędów nie popełniały, dzięki czemu w połowie meczu prowadziły 18 punktami. Ekipa "Białej Gwiazdy" wygrała III kwartę, jednak w ostatecznym rozrachunku lepsze okazały się Turczynki.

W piątek wiślaczki pokonały Mersin (73:68), a w sobotę ZKK Croatia (79:70).