Sport.pl

Puchar UEFA - wyniki

Niespodzianka w Pucharze UEFA zespół CSKA Sofia wyeliminował zespół Jacka Krzynówka Bayer Leverkusen.
Bułgarzy po raz drugi pokonali niemiecki zespół 1:0. Jedynego gola spotkania zdobył Mourad Hdiouad w 66. min spotkania. W ekipie Bayeru od początku drugiej połowy grał Jacek Krzynówek.

Wyniki rewanżowych meczów I rundy Pucharu UEFA:

NK Domżale - VfB Stuttgart 1:0 (0:0): Dalibor Stevanovic (16.).

Pierwszy mecz: 0:2. Awans: VfB Stuttgart.

CSKA Sofia - Bayer Leverkusen 1:0 (0:0): Mourad Hdiouad (66)

Pierwszy mecz: 1:0. Awans: CSKA Sofia

Anorthosis Famagusta - Palermo 0:4 (0:1): Ayodele Stephen Makinwa (46, 67), Andrea Caracciolo (4), Mario Alberto Santana (53).

Pierwszy mecz: 1:2. Awans: Palermo.

Lokomotiw Płowdiw - Bolton 1:2 (0:0): Georgij Iliew (52.) - Aleksandar Tunczew (78., samob.), Kevin Nolan (86.).

Pierwszy mecz: 1:2. Awans: Bolton

MyPa Anjalanskoski - Grasshoppers Zurich 0:3 (0:0): Demba Toure (74), Vero Salatic (80), Rogerio (86).

Pierwszy mecz: 1:1. Awans: Grasshoppers .

Willem II Tilburg - Monaco 1:3 (0:0): Adouir (85) - Maicon (48), Adebayor (55), Chevanton (89).

Pierwszy mecz 0:2. Awans: Monaco

Metalurg Doniec - PAOK Saloniki 2:2 (1:1): Kosyrin (40), Szyszczenko (57) - Salpingidis (42), Konstantinidis (45).

Pierwszy mecz: 1:1. Awans: PAOK Saloniki

Rapid Bukareszt - Feyenoord Rotterdam 1:0 (1:0): Buga (12).

Pierwszy mecz: 1:1. Awans: Rapid.

Lokomotiw Moskwa - Brann Bergen 3:2 (0:1): Łoskow (61), Asatiani (77), Biłałetdinow (90) - McAllister (45), Miller (74).

Pierwszy mecz: 2:1. Awans: Lokomotiw Moskwa.

Strasburg - Grazer AK 5:0 (2:0): Haggui (6), A. Farnerud (40), P. Farnerud (50), Le Pen (59), Hosni (68).

Pierwszy mecz 2:0. Awans: Strasbourg.

Hertha Berlin - Apoel Nikozja 3:1 (2:0): Marcelinho (15), Nando Rafael (25), Cairo (59) - Makridis (76)

Pierwszy mecz: 1:0. Awans: Hertha Berlin.

Groclin Dyskobolia Grodzisk - Lens 2:4 (0:2): Lumir Sedlacek (57., karny), Radim Sablik (79.) - Daniel Cousin (23., 54.), Aruna Dindane (30.), Yohan Lachor (90.+2).

Pierwszy mecz: 1:1. Awans: Lens

Lewski Sofia - Auxerre 1:0 (1:0): Kopriwarow (28).

Pierwszy mecz: 1:2. Awans: Lewski Sofia.

Steaua Bukareszt - Valerenga Oslo 3:1 (2:0): Dica (31), Bostina (41), Iacob (48) - Hulsker (56).

Pierwszy mecz: 3:0. Awans: Steaua.

Galatasaray Stambuł - Tromsoe 1:1 (0:1): Sukur (78) - Bernier (33).

Pierwszy mecz: 0:1. Awans: Tromsoe.

Partizan Belgrad - Maccabi Petah Tikva 2:5 (2:3): Radonjic (12-karny, 42) - Golan - (21, 44, 47), Mashiach (4), Lomic (87, samobójcza).

Pierwszy mecz: 2:0. Awans: Maccabi.

FC Cork City - Slavia Praga 1:2 (0:1): O'Callaghan (67., karny) - Pitak (27.), Vlcek (63.).

Pierwszy mecz: 0:2. Awans: Slavia.

Siroki Brijeg - FC Basel 0:1 (0:1): Mladen Petric (8).

Pierwszy mecz: 0:5. Awans: FC Basel.

FC Midtjylland - CSKA Moskwa 1:3 (1:0): Nielsen (11) - Carvalho (61, 77), Samodin (76).

Pierwszy mecz: 1:3. Awans: CSKA.

Skoda Xanthi - Middlesbrough 0:0

Pierwszy mecz: 0:2. Awans: Middlesbrough.

Dnipro Dnipropietrowsk - Hibernian Edynburg 5:1 (3:1): Melaszenko (86, 90), Nazarenko (1), Szerszun (26), Szełajew (39-karny) - Riordan (24).

Pierwszy mecz: 0:0. Awans: Dnipro.

Wisła Kraków - Vitoria Guimaraes 0:1 (0:0): Marek Saganowski (82).

Pierwszy mecz: 0:3. Awans: Vitoria Guimaraes.

FC Zurich - Broendby Kopenhaga 2:1 (1:1): Rafael (14, 88) - Elmander (45).

Pierwszy mecz: 0:2. Awans: Broendby.

VSC Debreczyn - Szachtar Donieck 0:2 (0:2): Marica Brandao (20), Elano (24).

Pierwszy mecz: 1:4. Awans: Szachtar.

Osasuna Pampeluna - Stade Rennes 0:0

Pierwszy mecz: 1:3. Awans: Rennes.

FSV Mainz 05 - FC Sevilla 0:2 (0:2): Frederic Kanoute (9, 40)

Pierwszy mecz: 0:0. Awans: FC Sevilla.

AZ Alkmaar - Krylia Sowietow Samara3:1 (1:1): Van Galen (45), Koevermans (80), Landzaat (85, karny) - Baba (16).

Pierwszy mecz: 3:5. Awans: Alkmaar.

Sporting Braga - Crvena Zvezda Belgrad 1:1 (0:1): Jaime (86) - Purovic (10).

Pierwszy mecz: 0:0. Awans: Crvena Zvezda.

Malmoe FF - Besiktas Stambuł 1:4 (0:2): Alves (61) - Youla (28, 52), Gunes (35), Metin (90).

Pierwszy mecz: 1:0. Awans: Besiktas.

AEK Ateny - Zenit St. Petersburg 0:1 (0:0): Andriej Arszawin (89).

Pierwszy mecz: 0:0. Awans: Zenit St. Petersburg.

Austria Wiedeń - Viking Stavanger 2:1 (1:1): Rushfeldt (21), Lasnik (47) - Nygaard (12).

Pierwszy mecz: 0:1. Awans: Viking.

Sampdoria Genua - Vitoria Setubal 1:0 (0:0) Gasbarroni (8).

Pierwszy mecz: 1:1. Awans: Sampdoria

RC Genk - Litex Łowecz 0:1 (0:0): Sandrinho (55).

Pierwszy mecz: 2:2. Awans: Litex

Aris Saloniki - AS Roma 0:0

Pierwszy mecz: 1:5. Awans: Roma.

FC Kopenhaga - Hamburger SV 0:1 (0:0): Rafael van der Vaart (90+2-karny)

Pierwszy mecz: 1:1. Awans: Hamburger.

FC Everton - Dinamo Bukareszt 1:0 (1:0): Cahill (28).

Pierwszy mecz: 1:5. Awans: Dinamo.

SC Heerenveen - Banik Ostrawa 5:0 (2:0): Huntelaar (60, 67), Samaras (4), Nilsson (45), Yildirim (66).

Pierwszy mecz: 0:2. Awans: Heerenven.

Olympique Marsylia - Antwerpia 0:0 po dogr., karne 4:1

Pierwszy mecz: 0:0. Awans: Olympique

Espanyol Barcelona - FK Teplice 2:0 (0:0): Fredson (79), Jofre (90+2)

Pierwszy mecz: 1:1. Awans: Espanyol

Sporting Lizbona - Halmstadt BK 2:3 (1:1, 1:2) Wenderson (34), Tomas Zvirgzdauskas (102, samob.) - Gunnar Heidar Thorvaldsson (15), Tomas Zvirgzdauskas (90), Emil Jensen (115)

Pierwszy mecz: 2:1. Awans: Halmstadt BK

Dlaczego polskie drużyny tak szybko odpadły z Pucharów?