Bundesliga. Asysta Smolarka

Najbardziej efektowne zwycięstwo w czwartej kolejce Bundesligi odniósł Werder Brema, który pokonał na wyjeździe Kaiserslautern 5:1. W niedzielnym meczu Borussii Dortmund 90 minut zagrał Euzebiusz Smolarek. Polak zaliczył asystę w zwycięskim meczu z FC Koeln (2:1).

W 25. minucie spotkania Polak został sfaulowany w polu karnym. Jedenastkę na gola zamienił Lars Ricken.

Wyniki 4. kolejki Bundesligi

KAISERSLAUTERN - WERDER BREMEN 1:5 (0:3) Halil Altintop (84) - Johan Micoud (31), Miroslav Klose (44, 78), Torsten Frings (45), Jurica Vranjes (89)

FC NUERBERG - BAYERN MONACHIUM 1:2 (1:1): Horacio Pinola (20) - Jose Paolo Guerrero (21), Michael Ballack (60)

BAYER LEVERKUSEN - SCHALKE 04 1:1 (0:0): Dimitar Berbatow (73) - Soren Larsen (85). W 8. minucie rzutu karnego dla goście nie wykorzystał Lincoln. 9 minut później jego "wyczyn" skopiował Berbatow.

BORUSSIA MOENCHENGLADBACH - MSV DUISBURG 2:1 (1:1): Oliver Neuville (5), Jose Antonio (65) - Uwe Moehrle (9). W 32. min karnego dla gości nie strzelił Ivica Grilic.

MAINZ - HSV HAMBURG 1:3 (0:1): Petr Ruman (69) - Raphael Wicky (43), Mehdi Mahdavikia (56), Rafael van der Vaart (71)

HANOVER 96 - EINTRACHT FRANKFURT 2:0 (1:0): Jiri Stajner (32), Chavdar Yankov (63)

VFB STUTTGART - ARMINIA BIELEFELD 1:1 (0:0): Jon Dahl Tomasson (57) - Roberto Pinto (79)

BORUSSIA DORTMUND - FC KOELN 2:1 (1:0): Lars Ricken (25-karny, 73) - Matthias Scherz (90+2)

HERTHA BERLIN - VFL WOLFSBURG 3:0 (0:0): Arne Friedrich (70), Marko Pantelic (75), Gilberto (90+2)