Feyenoord pokonał Ajax w Amsterdamie

Feyenoord pokonał Ajax w Amsterdamie w meczu 3. kolejki ligi holenderskiej. To pierwsze od czterech lat zwycięstwo zespołu z Rotterdamu na stadionie ArenA.

Pierwszego gola dla gości w 15 minucie meczu strzelił reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej Salomon Kalou po podaniu Dirka Kuijta. Bramkarz Ajaksu Hans Vonk był bez szans.

Gospodarze nie umieli odpowiedzieć. Podobnie jak w meczu z Broendby w kwalifikacjach Ligi Mistrzów mieli problemy ze zbudowaniem ofensywnej akcji. W środę zdobyli dwa gole ze strzałów z dystansu.

- Dobrze zaczęliśmy. W pierwszych 10 minutach mieliśmy okazję na zdobycie bramki, ale Markus Rosenberg jej nie wykorzystał - mówił po meczu Danny Blind, trener Ajaksu. - Różnica między nami a rywalem była dziś taka, że my mieliśmy sześć czystych szans do strzelenia gola, a tylko jedną wykorzystaliśmy, a oni mieli trzy okazje, z których zdobyli dwie bramki.

Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy na 2:0 podwyższył Kuijt, który strzelił trzeciego gola w tym sezonie.

Przez ostatnich 20 minut Feyenoord grał w dziesiątkę. Za drugą żółtą kartkę zszedł Ferne Snoijl. Gospodarze tylko raz wykorzystali osłabienia rywala, gdy wprowadzony w drugiej połowie Angelos Charisteas zdobył kontaktowego gola.

AJAX - FEYENOORD 1:2 (0:1): Angelos Haristeas (79) - Salomon Kalou (16), Dirk Kuijt (47). Czerwona kartka: Ferne Snoyl (Feyenoord, 71)

Pozostałe wyniki ligi holenderskiej: Utrecht - Twente Enschede 1:3; Heracles Almelo - Groningen 2:1; RBC Roosendaal - Willem II Tilburg 1:1; NEC Nijmegen - RKC Waalwijk 1:3; Sparta - NAC Breda 1:0; Vitesse Arnhem - AZ Alkmaar 0:5; ADO Den Haag - Heerenveen 1:0; Roda JC Kerkrade - PSV Eindhoven 0:3.

W tabeli prowadzi AZ Alkmaar przed Feyenoordem i RKC Waalwijk - wszystkie drużyny po 9 punktów.