Gole Smolarka i Wichniarka w Bundeslidze

Artutr Wichniarek, Euzebiusz Smolarek i Jacek Krzynówek zdobyli po bramce w meczach pierwszej kolejki Bundesligi.
Wichniarek wpisał się na listę strzelców w 54. minucie wyjazdowego meczu swojej Herthy Berlin przeciwko Hannoverowi (90 minut grał Dariusz Żuraw). Goście prowadzili wtedy 2:0, ale mecz zakończył się remisem 2:2.

Smolarek zdobył natomiast wyrównującą bramkę (1:1) dla Borussii Dortmund w wyjazdowym meczu przeciwko WfL Wolfsburg. Spotkanie zakończyła się remisem 2:2.

Czwartym Polakiem, który pojawił się na boisku w sobotnich meczach Bundesligi był Bartosz Bosacki. Jego zespół FC Nuernberg przegrał 0:3 w Hamburgu z HSV. Bosacki grał cały mecz.

Więcej powodów do radości miał Krzynówek, który w 59. minucie wyjazdowego meczu z Eintrachtem Frankfurt ustalił wynik meczu na 4:1 dla Bayeru.

Wyniki 1. kolejki:

BAYERN MONACHIUM - BORUSSIA MÖNCHENGLADBACH 3:0 (1:0): Hargreaves (28.), Makaa (86., 89.)

HSV HAMBURG - FC NURNBERG 3:0 (2:0): (Mpenza (3.), Barbarez (45. karny, 60.)

FC KOELN - FSV MAINZ 1:0 (0:0): Schlicke (87. karny)

MSV DUISBURG 1:1 (1:1): Ahanfouf (31.) - Cacau (5.)

WOLFSBURG - BORUSSIA DORTMUND 2:2 (1:0): Klimowicz (9.), Hofland (82.) - Smolarek (55.), Jan Koller (81.)

HANNOVER 96 - HERTHA BERLIN 2:2 (0:0): Dabrowski (66.), Tarnat (87.) - Marcelinho (49. karny), Wichniarek (54.)

WERDER BREMA - ARMINIA BIELEFELD 5:2 (3:2): Klose (1., 82.), Klasnic (18., 84.), Baumann (36.) - Krupnikovic (12.), Zuma (31.)

SCHALKE 04 GELSENKIRCHEN - KAISERSLAUTERN 2:1 (0:1): Larsen (80.), Krstajic (82.) - Altintop (33.)

EINTRACHT FRANKFURT - BAYER LEVERKUSEN 1:4 (1:1): Vasoski (7.) - Berbatov (48.), Voronin (56.), Schneider (56.), Krzynówek (60.).