Robinho już w Realu?

Według hiszpańskich mediów Robinho jest już niemal piłkarzem Realu Madryt. Młody Brazylijczyk przeszedł w środę testy medyczne w klinice w Sao Paulo.
Sportowy dziennik hiszpański - "Marca" donosi, że stan zdrowia 21-letniego napastnika sprawdzał główny lekarz Realu - Alfonso del Corral.

- Nie mogę powiedzieć, czy Real ma zamiar pozyskać Robinho, czy nie. Jedynie mogę stwierdzić, że pod względem fizycznym piłkarz jest w doskonałym stanie. Gdybym miał go oceniać w skali od 1 do 10, wystawiłbym mu 20 - powiedział brazylijski lekarz Joaquim Grava, który był obecny przy testach.

Sprawa transfer Robinho, uznawanego za jeden z największych talentów w światowym futbolu, ciągnie się już od tygodni. Real Madryt zaoferował jego obecnemu klubowi - FC Santos - 25 mln dolarów za pozyskanie piłkarza. Szef brazylijskiego zespołu Marcelo Teixeira żąda dwa razy więcej i oskarża Real o nieetyczne działania (chodzi o negocjacje z piłkarzem bez zgody jego klubu). Sam Robinho, żądając transferu do Madrytu, odmówił udziału w treningach. Według "Marki" teraz Real podwyższył swoją ofertę do 30 mln euro (36,2 mln dol.) i Santos ją zaakceptował.

Agent piłkarza Vagner Ribeiro zapewnia, że transfer zostanie sfinalizowany jeszcze przed weekendem.

Tymczasem gwiazdy Realu trenują w Pekinie i przygotowują się tam do kolejnego meczu swojego światowego touru.

Zobacz zdjęcia