Idea Prokom Open. Argentyńska ofensywa

Argentyńczycy Mariano Puerta, Gaston Gaudio i Guillermo Coria będą największymi gwiazdami tegorocznego, okrojonego o turniej kobiet, Idea Prokom Open. Wszystkie dzikie karty przyznano Polakom.
Jedyny w Polsce turniej ATP odbędzie się w Sopocie w dniach 1-7 sierpnia. Najwyżej rozstawiony będzie Argentyńczyk Mariano Puerta (ATP 12), który świetnie spisał się w tym roku na Roland Garros, dochodząc aż do finału. Przyjadą też jego rodacy - zwycięzca French Open z 2004 r. Gaston Gaudio (ATP 13) i Guillermo Coria (ATP 18). W sumie w turnieju głównym zobaczymy co najmniej sześciu Argentyńczyków. Nad Bałtyk po raz trzeci zawita też Hiszpan Carlos Moya. Z młodych gniewnych zobaczymy m.in. Francuza Gaela Monfilsa.

W tym roku nie będzie turnieju kobiecego. To decyzja głównego sponsora imprezy firmy Prokom Software. - Przechodzimy bolesną, ale konieczną dla spółki restrukturyzację. To była bardzo trudna decyzja - mówił na konferencji prasowej w Warszawie Ryszard Krauze, prezes Prokomu.

Pula nagród w tym roku to 425 tys. euro. Wszystkie dzikie karty do turnieju głównego i eliminacji organizatorzy przyznali Polakom. W głównym wystartują: Łukasz Kubot (ATP 192), Adam Chadaj (ATP 240) i Michał Przysiężny (ATP 344). Kolejnych czterech Polaków dostanie karty do eliminacji. Do debla przepustkę z rankingu uzyskali Marcin Matkowski i Mariusz Fyrstenberg, ale kolejne dwie pary zagrają dzięki dzikim kartom.

Tegoroczny turniej po trzech latach przerwy wróci też do telewizji. TVP pokaże na żywo finał i 25-minutowe studio każdego dnia przed "Teleexpressem". Gospodarzami programu będą m.in. Krzysztof Materna i Wojciech Mann.