Kadziulis zostaje w Anwilu Włocławek

Anwil Włocławek może mieć najlepszych obrońców w koszykarskiej ekstraklasie. W ekipie wicemistrza Polski zostanie Gintaras Kadziulis.
Litwin przebywający obecnie na wakacjach na Krecie już uzgodnił warunki nowego kontraktu w rozmowie telefonicznej z prezesem włocławskiego klubu Zbigniewem Polatowskim. Czasu na podjęcie decyzji miał niewiele. Działacze Anwilu byli bardzo konkretni - ustalili, że w środę wieczorem minie termin, w którym oferowany kontrakt będzie oparty na najlepszych warunkach. Później z każdym dniem oczekiwania byłby on coraz mniej korzystny dla Kadziulisa. Ten nie chciał ryzykować i przedłużać negocjacji - jeszcze późnym wieczorem w środę zaakceptował warunki zaproponowane przez Polatowskiego. Będzie to trzeci sezon Kadziulisa we włocławskim klubie. Dziś ma podpisać kontrakt z dotychczasowym pracodawcą.

Dalsza współpraca z graczem, który w tym sezonie został zwycięzcą konkursu rzutów z dystansu w Meczu Gwiazd oraz wybrany Najbardziej Wartościowym Zawodnikiem tego spotkania oznacza, że Anwil będzie dysponował bardzo dużym potencjałem ofensywnym wśród graczy obwodowych. Wcześniej kontrakt przedłużył również Ed Scott, nadal obowiązującą umowę ma Rinalds Sirsnins, a do drużyny po wypożyczeniu wróci Łotysz Armands Skele.