Piłkarskie MŚ U-20. Dzień Messiego

Argentyńczyk Lionel Messi miał we wtorek dwa powody do radości. Reprezentacja Argentyny pokonała 2:1 Brazylię i awansował do finału MŚ U-20, a jego klub - Barcelona - zaoferował mu lepsze warunki finansowe w nowym kontrakcie obowiązującym do 2010 r.

18-letni Messi to najmłodszy zdobywca gola dla Barcelony w historii klubu. 1 maja w spotkaniu ligowym z Albacete wpisał się na listę strzelców, mając 17 lat, 10 miesięcy i 7 dni.

W meczu z Brazylią Messi zdobył gola w 7. minucie meczu. W drugiej połowie wyrównał Renato. Do dogrywki nie doszło, bo w ostatniej minucie spotkania gola dla Argentyny zdobył Pablo Zabaleta.

W drugim półfinale mistrzostw świata U-20 Nigeria pokonała 3:0 Maroko (bramki: Taiwo, Adefemi, Ogbuke).