Półfinały PLK: wygrane Anwilu i Zeptera

Koszykarze Anwilu Włocławek wygrali 72:60 z Hoopem Pruszków, a Zeptera pokonali Prokom Sopot 73:69 w pierwszych meczach półfinałowych play-off Lech Basket Ligi.

Przed rozpoczęciem rywalizacji we Włocławku nikt nie wątpił w to, że walka Anwilu z Hoopem-Blachy Pruszyński będzie bardzo zacięta. Być może skończy się dopiero po pięciu meczach. Pierwszy mecz półfinału potwierdził te przypuszczenia. Już od samego początku spotkanie było wyrównane, zacięte. Wyniku nie można było przewidzieć do końca.

W 37. minucie Anwil po rzucie za trzy Igora Griszczuka prowadził 66:55. Koszykarze z Pruszkowa także próbowali trafiać z dystansu, ale im szło znacznie gorzej. W drugiej połowie włocławianie zza linii 6,25 m. trafili ośmiokrotnie, koszykarze Hoopu tylko jeden raz.

Do wtorku pierwszy trener zespołu z Włocławka Wojciech Kobielski, a od kiedy prowadzi go Tot, zastępca Jugosłowianina powiedział Gazecie: - Nie ważne jak daleko nasz zespół zajdzie w tym sezonie. Niezależnie od tego co się stanie, po zakończeniu sezonu skończę pracę we Włocławku.

Koszykarze Zeptera Idei, choć znów zagrali słabo, wygrali z Prokomem Treflem Sopot

Wrocławianie chyba zlekceważyli przeciwnika. To już na pewno nie było zmęczenie ciężkimi treningami, lecz po prostu brak koncentracji i niedocenienie rywala.

W Śląsku bezbłędny był Wójcik, który oddał dwa niecelne rzuty z gry w meczu. Znakomicie zagrał też Miglinieks, który punktował z dystansu w ważnych momentach. Nieźle Zieliński. Pozostali spisali się przeciętnie. W Prokomie dobrze wypadli Vranković i Milicić, dzięki którym goście byli przez cały czas "w meczu".

Anwil Włocławek - Hoop-Blachy Pruszyński 72:60.

Kwarty: 19:17, 16:18, 20:11, 17:14. Anwil: Krstić 12 (2), Mutavdzić 11, Marcelić 7 (1), Prawica 6 (2), Tomaszewski 3 oraz Griszczuk 21 (6), Jankowski 8, Sneps 4. Hoop: Suski 15, Waldman 13 (3), Bacik 12, Joubert 10 (2), Dryja 8 oraz Małecki 2, Juszkin 0. Koszykarz meczu: Igor Griszczuk za decydujące rzuty za trzy.

Zepter Idea Wrocław - Prokom Trefl Sopot 73:69

Kwarty: (20:16, 17:18, 21:19, 15:16).

Po pierwszym meczu półfinałowym koszykarzy play off o mistrzostwo Polski Zepter prowadzi 1:0. Drugie spotkanie w czwartek, także we Wrocławiu.

Zepter: Adam Wójcik 26, Raimondas Miglinieks 14, Maciej Zieliński 13, Joseph McNaull 7, Harold Jamison 7, Robert Kościuk 4, Dainius Adomaitis 2, Uvis Helmanis 0, Tomas Cielebąk 0, Artur Bajer 0.

Prokom: Josip Vranković 19, Michael Ansley 17, Igor Milicić 11, Tomasz Wilczek 7, Dariusz Lewandowski 5, Darius Maskoliunas 4, Andrzej Adamek 4, Filip Dylewicz 2, Jarosław Darnikowski 0, Daniel Blumczyński 0.