Za ile na mecze Widzewa na nowym stadionie?

Choć Widzew pierwszy mecz na nowym stadionie ma rozegrać dopiero w marcu, już przedstawił ceny biletów, które mają kosztować od złotówki do 35 złotych.
Budowa nowego stadionu Widzewa ma zakończyć się jeszcze w tym miesięcy, choć problemy z zasilaniem sprawiły, że opóźnią się odbiory techniczne. Ale zarówno wykonawca, czyli Mosty Łódź, jak i władze miasta, które są inwestorem, zapowiadają, że zaplanowany na marzec przyszłego roku pojedynek z Motorem Lubawa, w drugiej kolejce rundy rewanżowej III ligi, zostanie rozegrany na nowym obiekcie.

Tak więc do inauguracji zostało pięć miesięcy, lecz szefowie Widzewa już ogłosili, ile będą kosztować bilety na wiosenne mecze. Od 14 listopada będzie można kupować karnety. Przygotowano cztery rodzaje: najtańsze - na sektory B i D, czyli za bramkami - od 115 do 135 zł (ulgowe 50 i 80 zł); na prostej - sektory C, A3, A4, A9 i A10 - 160-180 zł (ulgowe: 50 i 80 zł); VIP - 250-290 zł (ulgowe 80 i 160 zł); strefa rodzinna - 150+10 zł. Wychodzi na to, że koszt wejścia na jeden mecz na sektor VIP to nieco ponad 26 zł, ponieważ drużyna aż 11-krotnie zagra w rundzie rewanżowej w roli gospodarza.

Jednorazowe bilety też nie będą drogie, a na przykład na miejsca za bramkami cena zależeć będzie od daty zakupu. Do dwóch dni przed meczem trzeba będzie zapłacić 15 zł, a później o dwa złote więcej. Na pozostałe trybuny koszt będzie taki sam i wyniesie: C, A3, A4, A9 i A10 - 20 zł normalne oraz 5 i 10 zł ulgowe; VIP - 35, 20 i 10 zł, a na sektor rodzinny - 15 zł i złotówkę dla dzieci do 13 lat. Klub chce też zarabiać na wynajęciu lóż, ale tutaj cenę trzeba będzie negocjować.

Na razie formalnie nie zatwierdzono operatora nowego stadionu. Decyzję o tym ma podjąć wkrótce rada miejska. Będzie nim zapewne spółka MAKiS, zarządzająca Atlas Areną i stadionem ŁKS. Na tym ostatnim zajmuje się też sprzedażą biletów. - Robimy to na zlecenie ŁKS. Z Widzewem będzie inaczej, bo klub chce robić to sam - informuje Krzysztof Maciaszczyk, prezes MAKiS.