Waldemar Fornalik: Porażka po golu w ostatnich minutach boli szczególnie

2 : 1
Informacje
Ekstraklasa 2016/17 - 12. kolejka
Sobota 15.10.2016 godzina 18:00
Wyniki szczegółowe
1 Poł
2 Poł
Wynik
Piast Gliwice
1
1
2
Ruch Chorzów
0
1
1
Składy i szczegóły
Piast Gliwice
Bramki: Mokwa (41.), Sedlar (86.) Kartki: Pietrowski, Korun, Badia - żółta Skład: Szmatuła - Pietrowski, Korun, Sedlar - Mokwa (77. Zivec), Murawski, Masłowski (68. Bukata), Mraz - Badia - Barisić, Jankowski (62. Szeliga)
Ruch Chorzów
Bramki: Niezgoda (60.) Skład: Lech - Konczkowski, Grodzicki, Cichocki, Oleksy - Surma (88. Visnakovs), Urbańczyk - Mazek, Lipski (82. Hanzel), Ćwielong - Niezgoda (76. Arak)
- Były to typowe derby, czyli dużo walki i zaangażowania. Oba zespoły włożyły sporo serca w ten mecz - podsumował sobotnie spotkanie w Gliwicach trener Ruchu Chorzów, Waldemar Fornalik.
- Porażka po golu w ostatnich minutach boli szczególnie. Niewiele wskazywało, że możemy to spotkanie przegrać. Niestety, zdarzył się indywidualny błąd przy rzucie rożnym, jeden z zawodników się poślizgnął i nasze nieszczęście stało się faktem - mówił Fornalik.

- To kolejny mecz, którego nie powinniśmy przegrać, a przegrywamy. Ciągle pracujemy nad tym, by takie elementy jak koncentracja i odpowiedzialność były u każdego zawodnika na wysokim poziomie. Myślę, że w tym względzie jest jeszcze sporo do poprawy - ocenił trener niebieskich.

- Słowa uznania należą się naszym kibicom, którzy stawili się tak licznie w Gliwicach i wspaniale dopingowali nas przez całe spotkanie. Niestety, nie odwdzięczyliśmy się dobrym wynikiem - żałował Fornalik.