GKS Tychy ma problem z murawą. Wiadomo kto zawalił

Przy okazji meczu GKS-u Tychy z GKS-em Katowice równie często co o rywalizacji śląskich drużyn mówiono również o fatalnym stanie murawy na tyskim stadionie.
GKS Tychy wydał w tej sprawie oświadczenie. "W związku z pojawiającymi się głosami dotyczącymi złego stanu murawy na Stadionie Miejskim Tychy informuję, że 20 września 2016 r. przeprowadziliśmy standardowe i niezbędne zabiegi pielęgnacyjne mające na celu poprawę stanu płyty boiska oraz rosnącej tam trawy. Były to zabiegi kompleksowe m.in. piaskowania, odfilcowywania i aeracji. Zabieg piaskowania był konieczny ze względu na nierówności murawy, które pojawiły się w trakcie kilku ostatnich meczów. Po zabiegu przystąpiono do nawożenia murawy. Po tym etapie okazało się, że na murawie wystąpiły pasy przebarwień. Po dokonaniu dogłębnej analizy okazało się, że uszkodzenie murawy w postaci widocznych pasów spowodowało użycie niewłaściwego sprzętu przez jednego z pracowników. Pracownik ten poniósł już konsekwencje wynikające z kodeksu pracy.

Został także opracowany plan naprawczy obejmujący szereg elementów. Na całym boisku planujemy wysiać specjalistyczną mieszkankę traw, której główną cechą jest szybkie kiełkowanie przy niskiej temperaturze. Przed meczem z Podbeskidziem Bielsko-Biała zostaną wymienione pola bramkowe. Ponadto zastosujemy regularnie powtarzaną aerację w celu szybszego krzewienia się trawy i dostarczymy niezbędnych dla wzrostu trawy mikro i makro elementów w postaci nawozów dolistnych i doglebowych . Zastosowane zostanie także intensywne doświetlanie murawy, by pobudzić jej wzrost oraz w celu podtrzymania wegetacji w chłodniejsze ogrzewanie murawy. Dzięki połączeniu tych wszystkich działań murawa zostanie doprowadzona do należytego stanu" - czytamy w oświadczeniu.

Zdjęcie Lanki Puma Adreno II FG M 103469-04 Zdjęcie Lanki Puma evoSPEED 1.5 Tricks FG M 103597-03 Zdjęcie Lanki Puma EVOTOUCH PRO FG 103671
Lanki Puma Adreno II FG M 1... Lanki Puma evoSPEED 1.5 Tri... Lanki Puma EVOTOUCH PRO FG ...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info