Polonia Bytom dopiero w przewadze miała pomysł na ROW Rybnik

Przez ponad godzinę Polonia Bytom nie miała żadnego pomysłu na mądrze grający ROW Rybnik. Po czerwonej kartce dla Witolda Cichego bytomianom udało się strzelić dwa gole i przełamać passę dwóch z rzędu przegranych 0:4.
Po dwóch klęskach trener Ireneusz Kościelniak wciąż ufa swojej podstawowej czwórce defensorów. W Rybniku bytomianie od początku spotkania musieli odpierać ataki rozpędzonych miejscowych. To jednak Polonia strzeliła gola. Z bliska trafił Arkadiusz Kowalczyk, ale asystent sędziego zasygnalizował pozycję spaloną.

ROW na chwilę się uspokoił, by w końcówce zaatakować. Najpierw uderzał wycofany na pozycję defensywnego pomocnika Gabriel Nowak, ale Matko Perdijić końcem palców wybił piłkę na róg.

W 38. minucie Robert Tkocz, który spotkanie zaczął na lewej stronie, tym razem pociągnął prawym skrzydłem i dograł piłkę na 14. metr. Tam był Dawid Drozdowski, który huknął nie do obrony pod poprzeczkę. Dla 19-letniego wychowanka ROW-u to pierwszy gol w czwartym meczu na poziomie II ligi.

Po przerwie obraz gry się nie zmienił. ROW stwarzał sobie sytuację, a Polonia grała długie piłki na osamotnionego Kowalczyka. Grę bytomian ożywiła dopiero czerwona kartka dla defensora ROW-u. Witold Cichy w krótkim odstępie czasu dwukrotnie faulował i sędzia pokazał mu drugą żółtą kartkę.

Kościelniak zareagował błyskawicznie wpuszczając m.in. Aleksandra Januszkiewicza. Najpierw jednak Kowalczyk celną głową po podbitej w polu karnym piłce wyrównał, a chwilę później Januszkiewicz wyprowadził Polonię na prowadzenie.

ROW 1964 Rybnik - Polonia Bytom 1:2 (1:0)

1:0 Dawid Drozdowski (38.), 1:1 Arkadiusz Kowalczyk (81.), 1:2 Aleksander Januszkiewicz (85.)

ROW: Kajzer - Cichy Ż CZ, Jary, Balul, Gojny, Muszalik, Nowak, Polak (82. Jaroszewski), Tkocz (70. Janik), Koch (80. Spratek), Drozdowski

Polonia: Perdijić - Rylukowski, Szal, Janosik Ż, Szyndrowski (67. Januszkiewicza), Ceglarz (90. Musiolik), Lachowski Ż (87. Zalewski), Setlak, Stefański (90. Kuzdra), Żmuda, Kowalczyk Ż